90+7′
Турнир: Квалификации за Евро 2024 Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 8996
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

България - Сърбия 1:1 в квалификация за Евро 2024

НЕЗАСЛУЖЕНО! Секунди разделиха България от голяма победа над високомерните сърби!

Борихме се мъжки, но късметът ни обърна гръб

90+6′

ГОЛ ЗА СЪРБИЯ! 1:1! ЛАЗОВИЧ! За жалост, съдбата отново обърна гръб на България! Незаслужено инкасирахме изравнителното попадение, девет секунди преди края. Хаотично изритана топка този път хвана неподготвена отбранителната ни линия. От това се възползва Дарко Лазович, който с плътен шут не остави шанс за реакция на Дюлгеров за крайното 1:1.

90+5′

АНТОВ! Геройските прояви в защита продължиха и с нереалната намеса на Валентин Антов в последната секунда на мача. Йовелич изглеждаше, че излиза сам срещу Дюлгеров, но някак си играчът на Монца се хвърли в краката му и направи тази ключова намеса.

89′

КАКВА НАМЕСА НА ГРУЕВ! Последните минути бяха истинско изпитание на духа за българските футболисти. Сравнително стабилната ни защита нормално се пропука в 89-ата минута, когато Филип Младенович проби по крилото и пусна за непокрития в наказателното поле Марко Груич. Бившият играч на Ливърпул насочи към левия ъгъл на Дюлгеров. Кълбото летеше към мрежата, но в точния момент тялото си подложи Илия Груев, блеснал по геройски начин с отразяването на потенциален изравнителен гол.

88′
Снимка 623240

Източник: startphoto.bg

88′

Страхиня Павлович получава жълт картон.

86′

Георги Русев отстъпва мястото си на Симеон Петров. Подсилваме се в отбрана.

85′

Патрик-Габриел Галчев се появява в игра за сметка на Виктор Попов.

82′
Снимка 623242

82′

Марко Груич влиза в игра за сметка на Неманя Максимович.

80′

Нервите на терена взеха връх, след като в 80-ата минута нашият вратар Иван Дюлгеров се забърка в скандал с Деян Йовелич. Спорът им беше относно топката и "бързината", с която нашият страж искаше да я подаде. В крайна сметка Крейг Поусън тушира всякакви наченки на напрежение.

80′

И провинилият се Йовелич получава картон.

79′
Снимка 623237

77′

Спас Делев се появява в игра, заменя Кирил Десподов и взима капитанската лента.

72′
Снимка 623231

71′

Дарко Лазович влиза в игра за сметка на Андрия Живкович.

71′

Филип Костич е време да отстъпи място на адаша си Филип Младенович.

70′

Безсрамно нарушение на Никола Миленкович, заради което получава жълт картон.

68′

ГРЕДА! Няколко минути, след като се появи в игра, Филип Кръстев можеше да се превърне в "златна" резерва за българския тим. Кирил Десподов комбинира по чудесен начин с футболиста на Левски, който елегантно финтира съперник и отправи безупречен изстрел в далечния ъгъл. За наша жалост обаче той срещна единствено горната греда на безпомощния Милинкович-Савич!

65′

Ивайло Чочев бива заменен от Филип Кръстев в 65-ата минута.

65′

Илиян Стефанов ще влезе на мястото на Никола Илиев.

62′

Георги Русев получава жълт картон.

60′

В 60-ата минута "трикольорите" центрираха от статично положение, при което Ивайло Чочев успя да отклони с глава, но не така и както му се искаше - в мрежата на Сърбия. С малко повече късмет и фантазия, кълбото можеше да бъде засечено и от устремилия се към него Валентин Антов.

Снимка 623232

58′

Саша Лукич напуска терена, за да бъде заменен от централния нападател Джордже Йованович.

53′

Кирил Десподов определено беше под пара, а емоцията от гола ни спомогна да направим добра атака в 53-ата минута. Тогава нашият капитан шутира от средна дистанция, но малко над горната греда на западните ни съседи.

47′

ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! КИРИЛ ДЕСПОДОВ! 1:0! Второто полувреме стартира по мечтан начин за националите ни! Това, което съдбата ни отне при пропуска на Русев в 30-ата минута, ние си го върнахме с лихвите, благодарение гола на Кирил Десподов в 47-ата. Тогава Виктор Попов демонстрира непримиримост по фланга и се пребори за топката, която запрати към Ивайло Чочев. Опитният халф добре видя непокрития си капитан, а звездата на Лудогорец матира Ваня Милинкович-Савич със силен шут по земя.

Снимка 623234

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 623220

45′

ПОЧИВКА!

42′
Снимка 623225

41′

Марин Петков е първият футболист в мача, който получава жълт картон.

38′

Високомерните "орли" отговориха на нашата атака с добра комбинация между Йовелич и Саша Лукич. Халфът на Фулъм обаче разочарова тотално с изстрела си, който не затрудни по никакъв начин Иван Дюлгеров.

32′
Снимка 623222

30′

РУСЕВ! КАКЪВ ПРОПУСК! Е, "лъвовете" показаха характер и стигнаха до най-чистото голово положение за първия половин час футбол в Разград. Кирил Десподов направи всичко необходимо, за да пусне фамозен извеждащ пас зад гърба на отбраната за Георги Русев. Нашият №10 остана сам срещу сръбския вратар и имаше достатъчно време, за да завърши подобаващо. Всичко обаче разочароващо приключи с удар близо до страничната греда.

29′

Интересна българска акция имаше в 29-ата, когато топката удари в лицето Кирил Десподов и някак си се превърна в пас за Ивайло Чочев. Голмайсторът на родното първенство за отминалия сезон се завъртя елегантно и шутира над горната греда.

27′
Снимка 623223

26′

ДЕСПОДОВ! Българският национален тим дебнеше за своите шансове в атака, а такъв почти се откри в 26-ата минута. Неманя Гудел не прецени добре една изритана топка и само части от секундата попречиха на нашия капитан Десподов да насочи може би голово в мрежата на сърбите.

24′

В 24-ата минута западните ни съседи отново внесоха смут в българското поле след центрирания от корнери. За радост, при първия - Антов блокира, а при втория Милинкович-Савич стреля с глава над горната греда.

20′
Снимка 623224

17′

Сърбия определено диктува темпото на игра, а и самото владение на топката. Епизодични са нашите срещи с коженото кълбо.

12′
Снимка 623217

6′

ЗА МАЛКО! Гостите постепенно набираха игрови ритъм и в шестата минута сериозна беля можеше да връхлети "лъвовете". Живкович получи пас на крилото, където звездата на ПАОК финтира Марин Петков и отправи остро центриране около дузпата. Там крак протегна Вальо Антов и за малко не си отбеляза автогол, ако не беше доброто позициониране на Иван Дюлгеров.

4′

ПАВЛОВИЧ! Опонентът ни бързо подсказа защо е смятан за фаворит, след като създаде и първото голово положение в балканското дерби. Страхиня Павлович скочи най-високо при центриране от корнер, а насочването му с глава премина опасно близо до десния ъгъл на Иван Дюлгеров.

2′

Българският национален отбор демонстрира идея по-високо самочувствие от обикновеното. Селекцията на Кръстаич, както подобава на един домакин, наложи нещо като натиск, който дори принуди стража на гостите Ваня Милинкович-Савич да сгреши една върната към него топка.

1′

20. Филип Кръстев 22. Дарко Лазович

Националният отбор на България излиза срещу Сърбия в своя четвърти мач от квалификациите за Евро 2024. Срещата на "Хювефарма Арена" в Разград започва в 21:45 часа и ще бъде ръководена от англичанина Крейг Поусен.

Досега футболистите на Младен Кръстаич имат две загуби и равенство в своя актив, докато Репрезентацията на Драган Стойкович е с две победи от два мача. Успех над Душан Тадич и компания ще върне "лъвовете" в борбата за първите две места, които пращат на финалите в Германия догодина.

Кръстаич: Когато човек не носи отговорност, е по-лесно да критикува

Българските национали създадоха много голови положения срещу Литва в Каунас преди три дни, но реализираха едва един гол, въпреки че играха над 70 минути с човек повече. Попадението на Марин Петков от Левски е единственото за трикольорите досега в кампанията. Срещу фаворита в групата, който участва на последните две световни първенства, обаче съвсем няма да бъде толкова лесно, колкото срещу литовците.

Десподов: Ние не сме фаворити утре, но може би това е по-добре за нас

Нападателят сподели очакванията си за двубоя и говори по темата със снимката от съблекалнята в Литва

Със сигурност сръбският специалист ще заложи на системата 3-5-2, като е твърде вероятно на вратата отново да застане Иван Дюлгеров. Пред него, като част от защитната тройка, е възможно отново да видим Илия Груев, който да повтори ролята си от Литва. Очаква се там да се завърне Петко Христов. В средата на терена отново трябва да оперира голмайсторът на вътрешния шампионат Ивайло Чочев, който се раздаде максимално в предишния мач и беше близо до победния гол. Не е изключено Кръстаич отново да заложи на Кирил Десподов и Спас Делев в нападение, а в помощ на двамата пак да бъде Мартин Минчев.

Сърбите дойдоха в Разград с доста проблеми, които обаче на пръв поглед не притесняват Драган Стойкович. От сметките на Пикси като круши окапаха фигури като Лука Йович от Фиорентина, Александър Митрович от Фулъм и Душан Влахович от Ювентус. Няма ги още Алекса Терзич от "Ла Виола", Милош Велкович от Вердер Бремен и крилото на Торино Неманя Радонич.

Сръбският старши треньор обяви, че няма хич да подцени българския тим, но цялостното поведение на сърбите, в т.ч. журналистите от Западната ни съседка, говорят по-скоро за обратното.

Пикси: Десподов, Чочев, Делев, Илиев и Груев ни респектират!

Сърбия се цели в първо европейско първенство след дълго прекъсване. С победа в Разград Репрезентацията ще увеличи актива си на върха на девет точки от три мача - до този момент момците на Пикси дори не са допуснали гол.

Обратно - загуба ще изпепели тотално шансовете на нашите за нещо по-сериозно в кампанията, а по същото време Унгария ще пробва да дръпне с три пункта пред Черна гора. Маджарите приемат Литва в Будапеща, докато черногорците са зрители на този тур в групата.