Англия победи Италия с 2:1 в двубой от от Група C на квалфикициите за класиране на Евро 2024, игран на стадион "Диего Армандо Марадона".

Деклан Райс (13') даде аванс за "трите лъва" още в началото на срещата, а в края на първото полувреме Хари Кейн (44') удвои, след като бе точен от дузпа. Това бе 54-и гол за нападателя с националната фланелка. Така той стана голмайстор номер 1 в историята на островитяните.

Италия - Англия: 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

През втората част "Скуадра Адзура" заигра по-добре и върна едно попадение, благодарение на Матео Ретеги (56'). За да бъде драмата пълна, британците останаха с човек по малко, след като в 80-ата минута Люк Шоу бе изгонен. Това обаче така и не помогна на домакините да стигнат до нещо повече в мача, въпреки неумоверните усилия от тяхна страна. В другия мач от групата Северна Македония победи Малта с 2:1.

Снимка 611536

Двубоят започна добре за островитяните, които стояха по-добре на терена и често създаваха проблеми на италианската защита.

В 12-ата минута Джуд Белингам се впусна към вратата и отправи удар от границата на наказателното поле. Топката отиваше под напречната греда, но Донарума беше подготвен и спаси.

Снимка 611537

Минута по-късно англичаните поведоха в резултата. Удар на Хари Кейн бе блокиран. Топката стигна до Деклан Райс, който с удар от границата на вратарското поле вкара третия си гол с екипа на Англия.

В 32-рата минута Калвин Филипс опита фалцов удар от границата на наказателното поле, но топката мина точно покрай лявата греда.

Снимка 611538

В края на полувремето Джовани Ди Лоренцо игра с ръка в наказателното поле. Съдията Сърджан Йованович се консултира с ВАР и посочи бялата точка. Хари Кейн се нагърби с отговорността и не сгреши - 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Роберто Манчини: Мачовете ни с Англия се превърнаха в класика

Това е един от най-добрите отбори в света, споделя той

През втората част италианците вдигнаха оборотите и това даде резултат в 56-ата минута. Лоренцо Пелегрини демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки съотборника си в наказателното поле с хитро подаване. Ударът от движение пък на Ретеги беше прецизен и топката попадна право в долния ляв ъгъл.

Снимка 611539

Попадението окрили "Скуадра Адзура" и футболистите заиграха далеч по-добре. Англичаните пък трудно успяваха да се справят с натиска на своя противник.

Това нажежи обстановката и нервите на Люк Шоу не издържаха. Футболистът набързо си изкара два жълтти картона и 80-ата минута потегли към съблекалнята преждевременно.

Снимка 611542

До края на срещата нахъсаните италианци пробваха всякакви начини, за да пробият защитата на Англия, за да стигнат поне до равенството, но до промяна в резултата така и не се стигна.