Унгария се класира за Евро 2020. Домакините на една от групите на първенството на Стария континент достигнаха до късен обрат срещу Исландия, побеждавайки с 2:1.

Гилфи Сигурдсон изведе северняците напред в 11-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар и грека на вратаря.

Те водеха до 88-ата минута, когато Лоик Него изравни, възползвайки се от лошо изчистена топка от Кари Арнасон.

Две минути след 90-ата минута новата звезда на унгарския футбол Доминик Шобошлай пое топката в собствената половина, напредна и стреля извън наказателното поле, вкарвайки победното попадение, с което бяха избегнати продълженията.

Така Унгария ще бъде част от групата на "смъртта" - F. Маджарите ще играят у дома с Португалия на 15 юни и с Франция на 19 юни. Последната среща на тима в груповата фаза ще бъде срещу Германия на 23 юни в Мюнхен.

Именно Унгария отстрани България в полуфиналния бараж, игран преди месец в София.