Уелс и Швейцария завършиха наравно 1:1 в двубой от Група А на Европейското първенство, игран на олимпийския стадион в Баку.

"Кръстоносците" стояха по-добре на терена, но поведоха едва в началото на второто полувреме, благодарение на Брийл Емболо (49'). Малко след това обаче Кийфър Мур (74') изравни.

Така двата отбора си поделиха по една точка и застват на второ и трето място в класирането на Група А. Първенец е отбора на Италия, който вчера победи Турция с 3:0 на старта на Евро 2020.

Снимка 534431

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да наложат играта си, но без да предприемат излишни рискове. Това бе и основната причина да няма интересни положения пред двете врати.

Първото такова дойде в 15-ата минута, когато Кийфър Мур засече центриране отляво. Нападателят насочи отлично с глава топката към вратата на швейцарците, но Ян Зомер демонстрира прекрасна реакция и изби.

Снимка 534430

В 21-ата минута Дани Уорд също показа класа. Фабиан Шер стигна до топката след центриране от ъглов удар и технично насочи кълбото към вратата. Уорд обаче внимаваше и спаси.

В последната минута на първото полувреме Емболо пусна хубав пас към Харис Сеферович, но последният отправи лош удар от наказателното поле и топката отиде високо над напречната греда.

През втората част швейцарците продължиха да владеят повече топката, но това така и не им помагаше да разпечатат вратата на британците. В 48-ата минута Брийл Емболо напредна опасно и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Уорд обаче отново показа рефлекс и спаси.

При последвалото центриране от ъглов удар "кръстоносците" поведоха в резулата. Именно се извиси над всички и с глава насочи топката във вратата - 0:1.

Снимка 534435

В 74-та минута Уелс успя да отговори с гол на Кийфър Муур, който също се разписа с глава. Той получи добро центиране от Джо Морел, след като съумя да изпревари защитниците на Швейцария.

Снимка 534436

В последните минути на срещата с едно от първите си докосвания влезлият като резерва Марио Гавранович успя да прати топката във вратата на Уорд, но попадението бе отменено заради засада.

Уелс - Швейцария 1:1 (Развой на срещата по минути)