Швеция победи Полша с 3:2 във финалния рунд на завързаната Група Е на Евро 2020. Мачът се игра на "Газпром Арена" в Санкт Петербург.

Емил Форсберг откри след само 89 минути игра. Отново "десетката" бе точен в 59-ата, а след това дойде моментът на Роберт Левандовски, който наниза два гола в 61-ата и 84-ата минута.

Клаесон финишира прекрасна атака на големия виновник в случая Кулишевски и съкруши поляците.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Швеция - Полша, развръзка във финалните секунди

Скандинавците вече се класираха за 1/8-финалите

Срещата започна по отличен начин за "тре крунур" и моторът в средата на терена Форсберг, койтоо навлезе в наказателното поле отляво и с прекрасен удар не остави шансове на Войчех Шчесни.

Попадението остава в историята като втория най-бърз гол на Европейско първенство след попадението на Дмитрий Кириченко от Русия срещу Гърция през 2004 година.

Левандовски уцели на два пъти гредата в средата на първата част след пордни удари с глава, но до края на частта не се случи нищо по-интересно.

През второто полувреме паднаха цели четири попадения. Форсберг удвои в 59-ата минута, но секунди по-късно Левандовски върна своите в мача.

Нападателят на Лудогорец Швиерчок реализира четири минути след това, но голът му беше отменен от ВАР заради засада.

Все пак поляците изравниха в 84-ата минута чрез уникалния Левандовски, който засече брилянтен пас на Франковски и върна надеждите за пълен обрат.

Снимка 536219

До края Полша хвърли всичко в атака, защото само победа класираше тима напред, но вместо да отбележи допусна попадението в последните секунди.

Така Швеция спечели групата със 7 точки, а Полша отпада със само 1 точка.