Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпико", гр. Рим (Италия) Зрители:

Дилън Левит заменя Джо Алън

85′

Неко Уилямс е заменен от Бен Дейвис

81′

Киеза опита да стреля в наказателното поле от малък ъгъл, но Алън изби в корнер, след който не последва нищо.

80′

Крис Гънтър получи жълт картон.

75′

Федерико Бернардески бе заменен от Джакомо Распадори

74′

Даниел Джеймс ще бъде заменен от Хари Уилсън

72′

Опасно центриране от корнер на Верати, но Белоти се размина с топката от изгодна дистанция.

65′

Шанс за домакините! Светкавична контраатака на Италия, Белоти получи от Киеза, но вратарят Уорд изби удара на нападателя с крак!

62′

Федерико Киеза пусна обещаващ пас от границата на наказателното поле, но един от защитниците изби в последния момент.

Снимка 535687

60′

Морел беше заменен от Кийфър Мур.

55′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН! Ампаду беше изгонен след като настъпи Бернардески. Доста дискусионно решение на главния съдия!

Снимка 535699

52′

ГРЕДА! Удар от фаул от Бернардески от около 28 метра. Вратарят нямаше никаква видимост и в последния момент плонжира.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Франческо Ачерби влиза на мястото на Леонардо Бонучи.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

39′

ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! Фаул срещу Верати, играчът на ПСЖ изпълни от около 30 метра, топка бе само леко отклонена от Песина за 1:0!

Снимка 535690

31′

Емерсон проби в наказателнот поле, а Родън го дебнеше, италианецът падна сам на тревата, искайки дузпа, но такава няма как да бъде отсъдена.

27′

Възможност за британците! Корнер за Уелс, Крис Гънтър бе изпуснат и стреля с глава, но топката се удари във външната страна на мрежата!

24′

Пропуск за "Скуардра адзура"! След добра комбинация, Бернардески от границите на наказателното поле, пусна пас по земя към Белоти, който от малък ъгъл направи нещо средно между удар и центриране, топката излезе в аут.

Снимка 535679

20′

Италия продължава да владее инициатива. Притежанието на топката е 68% на 32% в полза на домакините.

Снимка 535677

15′

Емерсон си спечели пространство и нанесе добър удар по трева в средата на вратата. Дани Уорд се намеси решително и спаси.

11′

Бастони прати дълго центриране към Белоти, но нападателят стреля в аут.

9′

Натиск на италианците, но до момента двата отбора не стигат до опасни ситуации.

2′

"Скуадра адзура" излиза с 8 промени в състава си.

Снимка 535668

2′

Уелс при победа днес, ще завърши като лидер групата.

Снимка 535667

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

2 Джовани Ди Лоренцо 13 Кифър Мур

В битка за първата позиция на "Стадио Олимпико" в Рим излизат Италия и Уелс. Срещата от Група А на Евро 2020 е днес от 19:00 часа.

До тук от "скуадра адзура" бяха безкомпромисни срещу опонентите си не само като резултат, но и като игра. Италианците направиха така, че Турция и Швейцария да изглеждат като тимове от ниска европейска класа.

Италия с респектираща статистика след успеха над Швейцария

"Скуадра адзура" има 10 поредни триумфа, които са извоювани с 31 гола и нито един допуснат такъв

Спор в двата мача нямаше, тъй като южната ни съседка и "кръстоносците" общо не създадоха нито едно добро положение за гол, само един точен удар, и заслужено загубиха с класическото 0:3.

Уелс има в актива си 4 точки и голова разлика 3:1, което прави ситуацията преди мача с Италия много любопитна. Селекционерът на "драконите" Роб Пейдж е наясно, че днес домакините може би няма да са толкова яростни като в първите два мача, което им дава шансове дори за актив, но пък една тежка загуба може превърне чудесната им ситуация, в треперене до края в очакване на развръзките в другите 5 групи.

Манчини: Уелс е като Стоук, но с технички играчи

Любопитен коментар

Напълно възможно е двата тима да подходят малко по-внимателно в тази среща, едно евентуално реми оставя Уелс на второто място, дори и минимална загуба дава големи шансове на "драконите" да се класира за следващата фаза.