Англия и Шотландия завършиха наравно 0:0 в един от мачовете с най-голям заряд на Евро 2020. Срещата на "Уембли" беше от група "D".

"Трите лъва" изигра много слаб двубой, в който почти не затрудни вратаря на гостите. От своя страна "Тартанската армия" се брани много успешно.

Така англичаните събраха 4 точки и са лидери във временното класиране заедно с Чехия. Шотландия има една точка.

Англия - Шотландия 0:0, Джеймс изчисти от голлинията

Срещата е днес от 22:00 часа на "Уембли"

Първият удар към една от двете врати дойде в 4-ата минута. Джон Стоунс обаче блокира топката след шут на Че Адамс.

В 11-ата минута гредата спаси Шотландия. Стоунс бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с глава разтресе горната греда.

Снимка 535488

Две минути след това Рахийм Стърлинг отне топката от Скот Мактоминей и нахлу в наказателното поле отляво. Нападателят пусна към Мейсън Маунт, който не намери очертанията на вратата.

В 22-ата минута Киърън Тиърни шутира над вратата. Осем минути след това Анди Робъртстън направи хубав пробив отляво и центрира в наказателното поле. На далечната греда Стивън О`Донъл засече от воле, но Пикфорд се намеси и изби.

Снимка 535491

До края на първото полувреме не се случи нищо запомнящо се. Втората част започна с по-добри действия на "трите лъва". Мейсън Маунт получи отляво, навлезе навътре и отправи удар, който Маршал изби. В 55-ата минута шут на Рийс Джеймс мина над вратата.

Снимка 535497

След час игра се откри най-добрата възможност за гол пред гостите. Грант Ханли свали топката след центриране от корнер, кълбото стигна до Линдън Дайкс. Нападателят с удар от въздуха насочи към вратата, но Джеймс изби от голлинията.

В следващите минути битката преобладаваше, а англичаните така и не намираха път към вратата на "Тартанската армия".

Снимка 535494

В 77-ата минута прецизно центриране на Тиърни отляво стигна до Адамс. Нападателят обаче не успя да отправи хубав удар и прати топката над вратата.