България беше само на крачка от мечтаната победа над Италия. „Лъвовете"и „Скуадра адзура" направиха 2:2 в изключително зрелищен мач на „Васил Левски". Нашите водеха в резултата, шест минути преди края на редовното време, но гол на натурализирания италианец Едер ни отне мечтата за победа над четирикратния световен шампион.
„Лъвовете" играха много мъжки и заслужават само похвали за изявите си срещу именития съперник. Дебютантът Ивайло Петев бе решил да започне мача с Илиан Мицански на върха на атаката. Изненадващият му ход даде резултат, след като играчът на втородивизионния немски Карлсруе вкара попадение.
Срещата започна кошмарно за нас. След началния удар, гостите организираха бърза атака Имобиле излезе сам срещу Михайлов, получи се рикошет и топката излезе в корнер, след изпълнението на който обаче не последва нищо. В 4-ата минута „Скуадра адзура" заби много звучен шамар на „лъвовете", които изобщо не знаеха къде се намират. Защитата ни направи много груба грешка, Бертолачи центрира, Ники Михайлов излезе неразчетено, а Минев несръчно засече в нашата врата за 0:1.
Постепенно нашите започнаха да се свестяват и да поглеждат към вратата на Сирагу. В 11-ата минута Станислав Манолев размина защитник и подаде отлично към Попов, който с удар от около 30 метра изравни резултата.
Шест минути по-късно се стигна до истинско чудо. Българите направиха отлична конраатака, при която Попов проби защитата, изведе Миланов, който навлезе в наказателното поле и намери Мицански, който вкара много красив гол за 2:1.
Последва масиран натиск от гостите. Защитата ни ту се справяше добре, ту допускаше сериозни грешки, но важното е, че до нов гол във вратата ни, до края на полувремето, така и не се стигна. В 36-ата минута Ивелин Попов стреля образцово от фаул, но прати топката в напречната греда.
През втората част италианците мощно атакуваха. През 61-ата минута гостите пропуснаха да изравнят след като Кандрева центрира опасно, но Имобиле не успя да засече топката в непосредствена близост пред вратата.

В 73-ата минута в игра се появи Валери Божинов, който замени Илиан Мицански. Нападателят на Тернана преливаше от желание за изява, но така и не успя да сътвори нещо запомнящо се. Минутите напредваха, а отборът ни вече предвкусваше победата. За огромно наше съжаление обаче, в 84-ата минута влезлият като резерва Едер вкара гол в дебютния си мач. Той стреля диагонално от границите на наказателното поле.
Така след този мач надеждите ни за класиране на Евро 2016 изглеждат все по-илюзорни. "Лъовете" са на 4-ото място с 5 точки, на цели 8 зад лидера Хърватия.
п3пино
на 28.03.2015 в 19:49:23 #51Малкият Мокет е велик вратник!!!

Coldman
на 28.03.2015 в 19:49:20 #50АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
jol3co
на 28.03.2015 в 19:49:11 #49ахахаа тцтцтц няма такива
Joe
на 28.03.2015 в 19:49:11 #48Их, без малко
Funi
на 28.03.2015 в 19:48:47 #47Браво, Ники. Браво, Петев.
п3пино
на 28.03.2015 в 19:47:42 #46Макарония има най-слабия обор, който някога съм гледал. Ако сега не ги изплющим няма кога. Все още нямаме загуба в България от тези селяндури. Дано така си и остане.

Xa-x@v
на 28.03.2015 в 19:47:13 #45Публиката е отишла да гледат музейни експонати
jol3co
на 28.03.2015 в 19:45:32 #44Защо Михайлов е на вратата като оня дебеличкия е в топ форма?
Funi
на 28.03.2015 в 19:44:49 #43Разлика не виждам между съставите на Пенев и състава на Петев сега. Дори е по-зле.
rincewind
на 28.03.2015 в 19:43:47 #42кой от отия чалгари е ходил по пирин и стара планина? че пеят, че са видели и нямат сравнение с друго?
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 19:42:58 #41Чалгарите са в тунела,а италианците не искат да излизат,че са напълнили гащите
rincewind
на 28.03.2015 в 19:41:23 #40" Стадиона се пръска по шевовете. Шокиран " ти кво искаш
колкото са син сити и подобни, толкова са и на стадиона
най-срамното е, че ще пеят химна. поне ме успокоява, че не ние истинския химн - "Шуми Марица"!
майната му, това не може да е България за мен
FC Barcelona
на 28.03.2015 в 19:39:06 #39Стадиона се пръска по шевовете.
Coldman
на 28.03.2015 в 19:39:04 #38Чалгарите са в тунела
rincewind
на 28.03.2015 в 19:38:04 #37блу, не съм много съгласен за владо и перукчо най-малкото според мен трябва да се гледат и морални качества честно казано, не желая да виждам пресконференция с николет божинов и перукан алисийски повече, и то по анцузи! ТОЧКА АЗ СЪМ ЗА ИТАЛИЯ, ТОВА НЕ Е МОЯТА БЪЛГАРИЯ
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 19:37:28 #3671. LOGO | 28.03.2015 21:35 Това показва,че "ганьо" където и да отиде по света си остава с това посредствено мислене.Не иска да си признае,че сина му не е кой знае какъв вратар и не превъзхожда останалите вратари в А група. Да не даваме път на можещите,а на "правилните" хора
УмеренЦСКА
на 28.03.2015 в 19:36:27 #3570. Xa-x@v | 28.03.2015 21:33 Чудя се дали да гледам мача Чуди се Ама като ви чета ще взема да направя тази глупост Усмивка ---------- ... Аз ще го погледам, докато ми се доспи... В последните години все ми се доспива преди края на първото полувреме на националните мачове...
rincewind
на 28.03.2015 в 19:35:43 #34то па един мач ше едно блъскане, едните не могат два паса да вържат, другите ше вкарат един гол и ше убиват темпото
steiner
на 28.03.2015 в 19:35:37 #33Явно с включването на Гаджев,Петев ще гони седмото място,а с малката перука на вратата,най-много допуснати голове.
Събличайте го. 
LOGO
на 28.03.2015 в 19:35:12 #32Боби Михайлов: Ники Михайлов е голям вратар ========================== А бе аз ли не разбирам от футбол, или Перукан е заслепен?