България беше само на крачка от мечтаната победа над Италия. „Лъвовете"и „Скуадра адзура" направиха 2:2 в изключително зрелищен мач на „Васил Левски". Нашите водеха в резултата, шест минути преди края на редовното време, но гол на натурализирания италианец Едер ни отне мечтата за победа над четирикратния световен шампион.
„Лъвовете" играха много мъжки и заслужават само похвали за изявите си срещу именития съперник. Дебютантът Ивайло Петев бе решил да започне мача с Илиан Мицански на върха на атаката. Изненадващият му ход даде резултат, след като играчът на втородивизионния немски Карлсруе вкара попадение.
Срещата започна кошмарно за нас. След началния удар, гостите организираха бърза атака Имобиле излезе сам срещу Михайлов, получи се рикошет и топката излезе в корнер, след изпълнението на който обаче не последва нищо. В 4-ата минута „Скуадра адзура" заби много звучен шамар на „лъвовете", които изобщо не знаеха къде се намират. Защитата ни направи много груба грешка, Бертолачи центрира, Ники Михайлов излезе неразчетено, а Минев несръчно засече в нашата врата за 0:1.
Постепенно нашите започнаха да се свестяват и да поглеждат към вратата на Сирагу. В 11-ата минута Станислав Манолев размина защитник и подаде отлично към Попов, който с удар от около 30 метра изравни резултата.
Шест минути по-късно се стигна до истинско чудо. Българите направиха отлична конраатака, при която Попов проби защитата, изведе Миланов, който навлезе в наказателното поле и намери Мицански, който вкара много красив гол за 2:1.
Последва масиран натиск от гостите. Защитата ни ту се справяше добре, ту допускаше сериозни грешки, но важното е, че до нов гол във вратата ни, до края на полувремето, така и не се стигна. В 36-ата минута Ивелин Попов стреля образцово от фаул, но прати топката в напречната греда.
През втората част италианците мощно атакуваха. През 61-ата минута гостите пропуснаха да изравнят след като Кандрева центрира опасно, но Имобиле не успя да засече топката в непосредствена близост пред вратата.

В 73-ата минута в игра се появи Валери Божинов, който замени Илиан Мицански. Нападателят на Тернана преливаше от желание за изява, но така и не успя да сътвори нещо запомнящо се. Минутите напредваха, а отборът ни вече предвкусваше победата. За огромно наше съжаление обаче, в 84-ата минута влезлият като резерва Едер вкара гол в дебютния си мач. Той стреля диагонално от границите на наказателното поле.
Така след този мач надеждите ни за класиране на Евро 2016 изглеждат все по-илюзорни. "Лъовете" са на 4-ото място с 5 точки, на цели 8 зад лидера Хърватия.
boris
на 28.03.2015 в 20:32:57 #111това червеното на терена какво е бе? някой да не си е изтървал нещо на тревата?
Coldman
на 28.03.2015 в 20:32:30 #110адзурите натискат
di firenze
на 28.03.2015 в 20:31:13 #109Ааххаха, по ESPN току що казаха, че на Михайлов-старши му викали The Big Wig в България. Смешното е, че в англииския език това има друго значение - голяма клечка. Тоз дъртия мокет пак се уреди, дейба
Slayer
на 28.03.2015 в 20:30:59 #108Перуци, след време,като се пенсионира,ще го канят да коментира мачове и ще го представят на зрителите като "легенда на националния отбор" и бивш играч на Ливърпул.

бате ВИ
на 28.03.2015 в 20:30:53 #107224. Академик Недeлчев | 28.03.2015 22:25 играем без вратар да го еба... ------- ай штига ве, верно ?!

The Prodigy
на 28.03.2015 в 20:30:06 #106Михаил Александров просто трябва да се извади от игра.
simper_idem
на 28.03.2015 в 20:29:31 #105Никиту за малко да изравни
Funi
на 28.03.2015 в 20:28:44 #104Ники е абсолютен палячо.
бате ВИ
на 28.03.2015 в 20:28:13 #103Трябва да вкараме и другото Ники, баджанака. Приспиваме мача и ги убиваме от скука.

Coldman
на 28.03.2015 в 20:28:01 #102Става ли мачът за гледане ----------------------- дотук бива.
п3пино
на 28.03.2015 в 20:27:57 #101САШО ДИКОВ ИМАМЕ ЗВЕРСКИ КЛАСЕН И СТАБИЛЕН ВРАТАР ПОЧТИ НЕ ВИЖДАМ КАК ЩЕ НИ ВКАРАТ ГОЛ _________________________ Затова ние вкарваме и за тях, защото те не могат

Xa-x@v
на 28.03.2015 в 20:23:12 #100Става ли мачът за гледане
Взема да го го пусна и отиде 
Coldman
на 28.03.2015 в 20:22:18 #99малко по-ниско трябваше да отида кълбото, деба
Kuik Rеlease
на 28.03.2015 в 20:20:44 #98Мишето Александров и Симоне Дзадза водят титанична битка за трофея "недъгавец на вечерта". Нашият смешко май още няма вярно отиграване/докосване.
п3пино
на 28.03.2015 в 20:20:12 #97Slayer Един въпрос - с колко "миланисти" станаха световни италианците и с колко бианконери? ________________________________ Станаха световни благодарение на един интерист, който бе с изумителни театрални способности на финала. Всички ваши и техни са два пъти по-малко от самотния интерист Матраци

Slayer
на 28.03.2015 в 20:15:13 #96ИМАМЕВРАТАР НА СВЕТОВНО НИВО Пляскане Пляскане Пляскане Пляскане

Funi
на 28.03.2015 в 20:14:33 #95202. САШО ДИКОВ С 4 мача в Мерсин за сезона.
Coldman
на 28.03.2015 в 20:13:51 #94Приятно впечатление прави досега свиренето на Скомина. --------------------------------- Никога не е късно да им бутне гювеч
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 20:13:44 #93Щайнер,глей кво става само,как скочиха от храстите феновете на Дуспентус
german
на 28.03.2015 в 20:13:05 #92selbstverstaendlich BulGarien