България беше само на крачка от мечтаната победа над Италия. „Лъвовете"и „Скуадра адзура" направиха 2:2 в изключително зрелищен мач на „Васил Левски". Нашите водеха в резултата, шест минути преди края на редовното време, но гол на натурализирания италианец Едер ни отне мечтата за победа над четирикратния световен шампион.
„Лъвовете" играха много мъжки и заслужават само похвали за изявите си срещу именития съперник. Дебютантът Ивайло Петев бе решил да започне мача с Илиан Мицански на върха на атаката. Изненадващият му ход даде резултат, след като играчът на втородивизионния немски Карлсруе вкара попадение.
Срещата започна кошмарно за нас. След началния удар, гостите организираха бърза атака Имобиле излезе сам срещу Михайлов, получи се рикошет и топката излезе в корнер, след изпълнението на който обаче не последва нищо. В 4-ата минута „Скуадра адзура" заби много звучен шамар на „лъвовете", които изобщо не знаеха къде се намират. Защитата ни направи много груба грешка, Бертолачи центрира, Ники Михайлов излезе неразчетено, а Минев несръчно засече в нашата врата за 0:1.
Постепенно нашите започнаха да се свестяват и да поглеждат към вратата на Сирагу. В 11-ата минута Станислав Манолев размина защитник и подаде отлично към Попов, който с удар от около 30 метра изравни резултата.
Шест минути по-късно се стигна до истинско чудо. Българите направиха отлична конраатака, при която Попов проби защитата, изведе Миланов, който навлезе в наказателното поле и намери Мицански, който вкара много красив гол за 2:1.
Последва масиран натиск от гостите. Защитата ни ту се справяше добре, ту допускаше сериозни грешки, но важното е, че до нов гол във вратата ни, до края на полувремето, така и не се стигна. В 36-ата минута Ивелин Попов стреля образцово от фаул, но прати топката в напречната греда.
През втората част италианците мощно атакуваха. През 61-ата минута гостите пропуснаха да изравнят след като Кандрева центрира опасно, но Имобиле не успя да засече топката в непосредствена близост пред вратата.

В 73-ата минута в игра се появи Валери Божинов, който замени Илиан Мицански. Нападателят на Тернана преливаше от желание за изява, но така и не успя да сътвори нещо запомнящо се. Минутите напредваха, а отборът ни вече предвкусваше победата. За огромно наше съжаление обаче, в 84-ата минута влезлият като резерва Едер вкара гол в дебютния си мач. Той стреля диагонално от границите на наказателното поле.
Така след този мач надеждите ни за класиране на Евро 2016 изглеждат все по-илюзорни. "Лъовете" са на 4-ото място с 5 точки, на цели 8 зад лидера Хърватия.
german
на 28.03.2015 в 21:03:24 #131младежът с розовия чорапогашник /на вратата/ ми се струва малко смутен
Funi
на 28.03.2015 в 21:01:20 #130Ники Палячото е по-слаб при центрирания от Иванков и Здравков взети заедно.
Funi
на 28.03.2015 в 20:55:10 #129Бодуров се е стегнал откакто почна да се кюска по английските села.
di firenze
на 28.03.2015 в 20:52:26 #128ахаха, вижте ги как се пазят от топката!
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 20:51:03 #127В момента дават 5 коефициент за победа на Италия
Coldman
на 28.03.2015 в 20:49:13 #126тоя мокър терен да не ни изиграе само някоя кофти шегичка
german
на 28.03.2015 в 20:48:56 #125273. ...и наистина да стигне до някой гранд.... ===================================== дивижън догодина го вземаме при нас /за дублиращия/
Станчев
на 28.03.2015 в 20:48:47 #124Мадленка, айде че мачът почна, никога не съм ползвал повече от този ми ник, просто наистина не съм влизал от мнооого време

LOGO
на 28.03.2015 в 20:48:21 #123Ако днес победим ще направим нещо което не сме правили от 1995 година на сам. Да победим една от петте големи сили в Европа. Тогава победихме Германия с 3:2 отново валеше дъжд и отново ни поведоха с 0:2. ========================================= Тогава имаше играчи, а не полски свирачи
А*C*М
на 28.03.2015 в 20:47:56 #122Аре още два второто
steiner
на 28.03.2015 в 20:46:57 #121Треньорът Петев бе треньор на Левски макар и за няколко минути!

di firenze
на 28.03.2015 в 20:46:29 #120А малката перука е като лъв на вратата. Лошото е, че лъвовете не могат да играят футбол.
german
на 28.03.2015 в 20:45:17 #119257. база, нЕма страшно, ше устискаме
Станчев
на 28.03.2015 в 20:44:48 #118Сега е моментът треньорчето да извади от игра Малката Перука, за да запишем точки и с днешната загуба на Норвегия да останем с шансове за баражите
А иначе, да го духат всичките анти-български чалгари дето залагат за победа на жабарите, всъщност не, благодаря им, наливайте още кинти в 2-ката

FC Barcelona
на 28.03.2015 в 20:44:20 #117Ако днес победим ще направим нещо което не сме правили от 1995 година на сам. Да победим една от петте големи сили в Европа. Тогава победихме Германия с 3:2 отново валеше дъжд и отново ни поведоха с 0:2.
di firenze
на 28.03.2015 в 20:42:53 #116Няма страшно - публиката ще ни бъде 11-тия играч през втората част
german
на 28.03.2015 в 20:37:55 #115таляшките нешо ни награбиха накрая. ама шипка се държи
само България и ЦСКА 
hudini
на 28.03.2015 в 20:37:17 #114Бахти при всяка топка в полето ни и настъпва паника. Перуката не знае къде се намира и още по-лошото е, че заразява и защитата ни.. Жалко, че Петев няма да има топки да направи вратарска смяна на почивката..
FC Barcelona
на 28.03.2015 в 20:37:16 #113Треньорът Петев бе треньор на Левски макар и за няколко минути!

di firenze
на 28.03.2015 в 20:35:09 #112Петяф, пускай Николери да спаси Жабария от резил