България беше само на крачка от мечтаната победа над Италия. „Лъвовете"и „Скуадра адзура" направиха 2:2 в изключително зрелищен мач на „Васил Левски". Нашите водеха в резултата, шест минути преди края на редовното време, но гол на натурализирания италианец Едер ни отне мечтата за победа над четирикратния световен шампион.
„Лъвовете" играха много мъжки и заслужават само похвали за изявите си срещу именития съперник. Дебютантът Ивайло Петев бе решил да започне мача с Илиан Мицански на върха на атаката. Изненадващият му ход даде резултат, след като играчът на втородивизионния немски Карлсруе вкара попадение.
Срещата започна кошмарно за нас. След началния удар, гостите организираха бърза атака Имобиле излезе сам срещу Михайлов, получи се рикошет и топката излезе в корнер, след изпълнението на който обаче не последва нищо. В 4-ата минута „Скуадра адзура" заби много звучен шамар на „лъвовете", които изобщо не знаеха къде се намират. Защитата ни направи много груба грешка, Бертолачи центрира, Ники Михайлов излезе неразчетено, а Минев несръчно засече в нашата врата за 0:1.
Постепенно нашите започнаха да се свестяват и да поглеждат към вратата на Сирагу. В 11-ата минута Станислав Манолев размина защитник и подаде отлично към Попов, който с удар от около 30 метра изравни резултата.
Шест минути по-късно се стигна до истинско чудо. Българите направиха отлична конраатака, при която Попов проби защитата, изведе Миланов, който навлезе в наказателното поле и намери Мицански, който вкара много красив гол за 2:1.
Последва масиран натиск от гостите. Защитата ни ту се справяше добре, ту допускаше сериозни грешки, но важното е, че до нов гол във вратата ни, до края на полувремето, така и не се стигна. В 36-ата минута Ивелин Попов стреля образцово от фаул, но прати топката в напречната греда.
През втората част италианците мощно атакуваха. През 61-ата минута гостите пропуснаха да изравнят след като Кандрева центрира опасно, но Имобиле не успя да засече топката в непосредствена близост пред вратата.

В 73-ата минута в игра се появи Валери Божинов, който замени Илиан Мицански. Нападателят на Тернана преливаше от желание за изява, но така и не успя да сътвори нещо запомнящо се. Минутите напредваха, а отборът ни вече предвкусваше победата. За огромно наше съжаление обаче, в 84-ата минута влезлият като резерва Едер вкара гол в дебютния си мач. Той стреля диагонално от границите на наказателното поле.
Така след този мач надеждите ни за класиране на Евро 2016 изглеждат все по-илюзорни. "Лъовете" са на 4-ото място с 5 точки, на цели 8 зад лидера Хърватия.
п3пино
на 28.03.2015 в 21:27:50 #151Много красив гол! Нищо не играем второто. Алисиев Лозанов май само фигурира в състава, но на терена не го виждам

Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:27:14 #150Хайде сега пак дъртата Перука да каже колко добър вратар е сина му
Apocalypse
на 28.03.2015 в 21:26:25 #149Естествено, че говедата ебаха майката на нарисуманат победа! Срам за България!!!

GAD
на 28.03.2015 в 21:26:13 #148Перуциииииииии!

Funi
на 28.03.2015 в 21:25:16 #147Палячото Ники.
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:23:19 #14641 е вече за победа за Италия
Slayer
на 28.03.2015 в 21:21:33 #145За пръв път гледам мач в който отбор без вратар води в резултата.
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:20:31 #144Тия нашите вземат да бият
Funi
на 28.03.2015 в 21:20:25 #143Ако требе да сме честни Жоро Миланов свърши бая работа днес.
Funi
на 28.03.2015 в 21:18:04 #142322. САШО ДИКОВ | 28.03.2015 23:16 МИХАЙЛОВ С ВЕЛИКОЛЕПНАТА СИ ИГРА ЩЕ Е ВОДЕЩА ТЕМА ПО МЕДИИТЕ НА КОНТИНЕНТА Ключовата дума в тия заглавия ще е "въпреки".
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:15:52 #141Холандия яде махалото
6 точки от 5 мача за сега
Coldman
на 28.03.2015 в 21:15:09 #140ЕЛ БОЖ влиза на терена
Coldman
на 28.03.2015 в 21:14:27 #139Пом. треньорът да бяга до Найт Флайт да пази маса. --------------------- Фуни, след 20 мин. може да го направи
di firenze
на 28.03.2015 в 21:14:13 #138Няма ли да се намеси най-накрая някоя организация за защита на животните?! Това теле михайлов го измъчиха на вратата
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:13:00 #13712 за Италия
di firenze
на 28.03.2015 в 21:09:51 #136Добре че не играем с някой от рижите отбори - досега щяха да са ни напълнили кошницата.
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:07:46 #135Вече стана 8
Funi
на 28.03.2015 в 21:07:05 #134Пом. треньорът да бяга до Найт Флайт да пази маса.
emir
на 28.03.2015 в 21:05:08 #133Добри сме ! Бием !
Xa-x@v
на 28.03.2015 в 21:04:19 #132Толкоз ли са много зле Италия,че им дават вече 7 за тяхна победа?