България беше само на крачка от мечтаната победа над Италия. „Лъвовете"и „Скуадра адзура" направиха 2:2 в изключително зрелищен мач на „Васил Левски". Нашите водеха в резултата, шест минути преди края на редовното време, но гол на натурализирания италианец Едер ни отне мечтата за победа над четирикратния световен шампион.
„Лъвовете" играха много мъжки и заслужават само похвали за изявите си срещу именития съперник. Дебютантът Ивайло Петев бе решил да започне мача с Илиан Мицански на върха на атаката. Изненадващият му ход даде резултат, след като играчът на втородивизионния немски Карлсруе вкара попадение.
Срещата започна кошмарно за нас. След началния удар, гостите организираха бърза атака Имобиле излезе сам срещу Михайлов, получи се рикошет и топката излезе в корнер, след изпълнението на който обаче не последва нищо. В 4-ата минута „Скуадра адзура" заби много звучен шамар на „лъвовете", които изобщо не знаеха къде се намират. Защитата ни направи много груба грешка, Бертолачи центрира, Ники Михайлов излезе неразчетено, а Минев несръчно засече в нашата врата за 0:1.
Постепенно нашите започнаха да се свестяват и да поглеждат към вратата на Сирагу. В 11-ата минута Станислав Манолев размина защитник и подаде отлично към Попов, който с удар от около 30 метра изравни резултата.
Шест минути по-късно се стигна до истинско чудо. Българите направиха отлична конраатака, при която Попов проби защитата, изведе Миланов, който навлезе в наказателното поле и намери Мицански, който вкара много красив гол за 2:1.
Последва масиран натиск от гостите. Защитата ни ту се справяше добре, ту допускаше сериозни грешки, но важното е, че до нов гол във вратата ни, до края на полувремето, така и не се стигна. В 36-ата минута Ивелин Попов стреля образцово от фаул, но прати топката в напречната греда.
През втората част италианците мощно атакуваха. През 61-ата минута гостите пропуснаха да изравнят след като Кандрева центрира опасно, но Имобиле не успя да засече топката в непосредствена близост пред вратата.

В 73-ата минута в игра се появи Валери Божинов, който замени Илиан Мицански. Нападателят на Тернана преливаше от желание за изява, но така и не успя да сътвори нещо запомнящо се. Минутите напредваха, а отборът ни вече предвкусваше победата. За огромно наше съжаление обаче, в 84-ата минута влезлият като резерва Едер вкара гол в дебютния си мач. Той стреля диагонално от границите на наказателното поле.
Така след този мач надеждите ни за класиране на Евро 2016 изглеждат все по-илюзорни. "Лъовете" са на 4-ото място с 5 точки, на цели 8 зад лидера Хърватия.
loko-pd
на 29.03.2015 в 08:18:01 #191С тези играчи постигнахме много.Кой от тях е титуляр в отбора си и къде играе.Да погледнем италианците и да сравним .Точката ни дори е много при пропуснати мачове с норвегия,малта да не говорим с Хърватия.
Wolf
на 29.03.2015 в 08:11:46 #190ДА ЖАЛКО НАИСТИНА! Но не бих казал че снощи националите ме изненадаха с нещо кой знае какво. Да вярно 30 мин играха наистина по сносно от досега. Но после жабарите ни попиляха. И добре че и те не са свет иначе можеше да ни напълнят кошарата. Само като видях че малката перука е на вратата бях уверен че няма да спечелим мача. Ивайло Петев, сериозно се подмаза на Боби Михайлов. Смятам че този треньор няма самочувствието и увереността да гради в националният и винаги е бил маша в ръцете на шефчетата си. За сметка на това Владо Стоянов, който прави уникален сезон за Лудогорец, остана на резервната скамейка. Михайлов рядко намира място сред титулярите на турския Мерсин заради меко казано колебливите си изяви , но явно това е достатъчно Петев да заложи на него срещу Италия, вместо на Стоянов. И заради тази некоректна схема България загуби победата, а заради некадърната и корумпирана Дърта Перука поредно участие на голямо първенство.
Tupan
на 29.03.2015 в 07:42:04 #189FC Barcelona | 29.03.2015 10:29 Stenlyaka И от къде пари за ДЮШ школи след като от БФС нямат достатъчно пари дори да оправят дренажа на Васил Левски ами след този мач, Голямата Перука колко спечели от черното тото
сигурно има за 2 стадиона
Сашу Диков / ама истинския /, къде си ве мушмурок 
FC Barcelona
на 29.03.2015 в 07:29:01 #188Stenlyaka И от къде пари за ДЮШ школи след като от БФС нямат достатъчно пари дори да оправят дренажа на Васил Левски ?
Stenlyaka
на 29.03.2015 в 07:21:06 #187С подобрението в ДЮШколи ще дойде и подобрение в нац.отбор .Изключителнно просто е, трябват таланти !
r3v0lv3r
на 29.03.2015 в 07:16:34 #186По-добре да върнат Боби да пази отколкото да пускат Никито, толкова некординиран вратар отдавна не бях гледал. Почти с всяко отиграване се опитваше да си вкара автогол.
Bludniq_Sin
на 29.03.2015 в 06:47:52 #185Топспорт що се страхувате да кажете, че първия гол трябва да го пишат изцяло на малката перука? Вратарят излиза да лови или да боксира минев как да реагира като е мвтър след него а плешивия остави топката?
Tupan
на 29.03.2015 в 06:31:00 #184Така се получи, че гледах само второто полувреме -УЖАС
Толкова слабо играхме, че макароните споко можеха да ни вкарат 4-5 гола
такива пропуски, като техните не съм виждал и от английските ботушари в Чемпион шип
Абе Бай Перукан да не играе тото
Това полувреме, дето го гледах беше едно от най-слабите на наца! Нито едно положение пред италианската врата, какво остава да говорим за удари в очертанията...жалка картинка и незаслужено равенство
Ама май ще се окаже прав Сашо Диков, дето все търси под вола теле
И аз си мисля вече, че тая вечер имаше ... теле / не Малката Перука /!
А, защо той пази??? Каква е логиката, след като Стоянов е здрав
Та той е действащия футболист на годината у нас, не е контузен и не може да се каже, че е в слаба форма
Айде сега кажете, че няма...теле

FC Barcelona
на 29.03.2015 в 06:14:00 #183Равенство с привкус на загуба. Ако бяхме победили вчера класирането ни щеше да зависи само от нас , побеждаваме Норвегия и сме трети. А сега освен че трябва да победим Норвегия трябва да разчитаме и на други отбори да ни помогнат. Ако второто полувреме бяхме играли както първото - на контри , крайния резултат щеше да е 3:1 , 4:1 вместо 2:2. Не мога да си обясня защо изглеждахме доста по-физически изнемощели от италианците през втората част след като те владееха инициативата през целия мач и създаваха докато ние в по-голямата част от времето се бранехме.
Kaka Sia
на 28.03.2015 в 23:00:00 #182Домусчиев завзе и национала. Вече няма футбол, ще има само бизнес и залози. Защо Михайлнов беше на вратата? - За да вземе властта Домусчиев, опропастеното талантче требеше да е на вратата. На Домусчиев връзките му стигнаха за равен, но оставиха нашите колкото да подобрят "ОБЛИКА НА ОТБОРА" и да върви Еврофтбола. Не случайно Буфон отказа мача. Пардон, контузи се. Честно казано вече не мога да преценя кое е по-лошо. Корумпираното Боби или кукловода Домусчиев... Ще си гледам хандбал и толкова. Сбогом от мен.
Drone472
на 28.03.2015 в 22:53:42 #181Гаджев и палячото на вратата нямат място в националния без да ги свързвам с Левски
Умерен Лудогорец
на 28.03.2015 в 22:32:43 #180462. Baj_Lupan | 29.03.2015 00:29 461. Умерен Лудогорец | 29.03.2015 00:26 Петев е пълен нещастник ! ------------ Защото вкарва смешника лудогорченин Юрдан Минефф ли? ************************* Пусна на Плешивия синковеца пред Владо Пусна Александров вместо Терзиев Извади Мицански и вкара набедения за нападател Божинов Вкара Василев при положение ни трябва победата Не смени М.Александров въпреки че имаше проблеми
Умерен Лудогорец
на 28.03.2015 в 22:26:17 #179Петев е пълен нещастник !

Умерен Лудогорец
на 28.03.2015 в 22:26:17 #178Петев е пълен нещастник !

Станчев
на 28.03.2015 в 22:22:51 #177Но все пак винаги трябва да търсим позитивното...хубаво е, че националният е тотално обезпрасен

Станчев
на 28.03.2015 в 22:16:15 #176Жалко, Петев доказа, че е просто поредната подлога, 90 минути държа на терена Малката Перука

Ролинс
на 28.03.2015 в 21:53:40 #175Божинов за Mицански беше най-неадекватната смяна в мача. Виждаш, че халфовете са ти уморени и не могат да пресират, пък вадиш нападеля ти, който вкара един гол.
euro
на 28.03.2015 в 21:52:12 #174395. SS 3 | 28.03.2015 23:46 Ясно е, че България е далеч от класата на Италия. Ясно е, че сме слабички спрямо тях. Но, допълнително да убиеш отбора, като му туриш некадърен вратар, това е престъпление вече. Плешивото животно Михайлов трябва да бъде обесено в момента! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Слаб та слаб. Даже и тромавия Владо щеше да справи по добре. А Божинов, леле - мале. Както и да е, ние вкарахме 3 гола а италианците 1 ...

Ролинс
на 28.03.2015 в 21:48:49 #173394. CSKA_and_Division_Z_stand_strong | 28.03.2015 23:46 Сега като изчукаме Малта с разгромното 1-0 като гост, за мача с Норвегия ще се изпишат тонове мастило как ни давал шанс да се класираме... ------------------------------------- Ами ние кога сме печелили решаващ мач за класиране? Даже за Евро 2004 направихме равен с Белгия в София и после Белгия ни направи услуга. Забрави!
Thomаs Linke
на 28.03.2015 в 21:48:47 #172397. САШО ДИКОВ | 28.03.2015 23:47 ТОЗИ НЕВЕРОЯТЕН НИКИ МИХАЙЛОВ ДАРИ ТОЧКА НА БЪЛГАРИЯ ------------- Да, ако не беше той щяха да са три.