Лукас Подолски бе избран за най-добър футболист в двубоя между Германия и Дания. Както е известно Бундестимът записа 3 победи от 3 двубоя и завърши на първо място в Група „Б", която по предварителни прогнози трябваше да бъде изключително равностойна и непредсказуема.
В крайна сметка обаче германците разбиха всички по пътя си и се класираха с лекота за четвъртфинал, където ги очаква Гърция.
Иначе днес Подолски направи наистина силен мач. Именно с него гол Германия излезе напред в резултата през първата част. Освен всичко останали, срещу Дания Подолски изигра своя двубой №100 с екипа на Германия.