Отборът на Рилски спортист спечели първото издание на Еврохолд Балканска лига, след като на финала победи македонския Фершпед Работнички с 84:77 в зала "Арена Самоков".

Папич вкара 19 точки за победителите, 18 точки и 12 борби добави Травис Питърсън, по 14 отбелязаха Лилов и Миркович.

За Работнички Тасовски реализира 19 точки, Тони Симич вкара 12, а Огняновски завърши с 11.

Двубоят започна с много силна серия на Рилски спортист за 8:2, инспирирана от Иван Лилов и Богдан Боев. Независимо от силното начало на домакините обаче гостите от македония бързо се съвзеха и с добра стрелба от далечно разстояние и успешни пробиви релизираха серия от 7:0 и обърнаха резултата в своя полза за 9:7 - 4.37 минути преди края на първата четвърт.

Оттук до края на частта мачът вървеше кош за кош, като в последната минута след добро отиграване на Иван Лилов и кош на Травис Питърсън, рилски спортист излезе напред с 4 точки - 19:15.

Втората четвърт започна отново добре за момчетата на Александър Тодоров, които поведоха с 26:21 (7.17 минути преди края на частта). Много силно изпъкваше играта на Питърсън, който впечатли с изявите си в нападение.

За съжаление обаче отборът от Самоков допусна много грешки в защита , което позволи на гостите да обърнат развоя на събитията и да поведат с 2 точки за 30:28, 5 минути преди почивката.

Последваха нови силни минути за българите и след кош на Лилов разликата отново бе 4 точки за тях 37:33, а момчетата на Марин Докузовски пак станаха догонващи и отново стопиха аванса до 2 точки 40:38 в края на полувремето. В последните 50 секунди и двата отбора направиха пропуски.

След почивката играта се развиваше изключително равностойно, като на няколко пъти се стигна до смяна на водачеството. Минута преди края Филиповски изведе Работнички напред за 56:53, но Лилов бързо върна равенството с торйка. В крайна сметка с по-добра игра домакините от Самоков завършиха частта с точка преднина за 59:58.

Последната четвърт предложи брилянтна игра на Рилски спортист и здрава защита, което им позволи да дръпнат в резултата. Така 5 минути преди края на срещата българите поведоха с 8 точки за 71:63.

Последва ново равенство 72:72 -  3 минути преди края, но след тройка на Миркович и точно изпълнение на наказателни удари авансът на домакините отново нарастна за 79:72 - 58 секунди преди края. В оставащото време мачът се доиграваше с нарушения.