Рилски спортист записа ценна победа в Топ 6 на Балканската лига, продължавайки да са без загуба у дома в надпреварата. Самоковци надвиха Куманово 2009 с 88-75, след като водиха през цялата продължителност на срещата.

Баскетболистите на Росен Барчовски поведоха със 7 точки на почивката, а след добра защита и стабилна игра през втората половина на мача увеличиха аванса си, за да вземат категоричен успех, съобщи bgbasket.com.

Рилецо има по 3 победи и загуби, а македонският тим е със същия актив. Рилски спортист спечели борбата под коша с 5 разлика и имаха по-добра успеваемост общо от игра – 48% срещу 40% на македонците.

Самоковци стреляха добре от наказателната линия – 19/24 или 79%. При 5 минути преди края старши-треньорът на Куманово 2009 Любислав Лукович влезе в пререкание със съдиите и бе принуден да напусне залата.

За победителите Бранко Миркович наниза 21 точки и добави 6 асистенции и 5 борби. Тери Смит завърши с 18 точки и 9 борби, а 16 плюс 11 добави Бракстън Дюпри. За Куманово 2009 Урош Лукович записа дабъл дабъл от 26 точки и 14 борби, а 18 добави Александър Костоски.

В следващия кръг от Топ 6 Рилски спортист посреща Галил Гилбоа, а Куманово 2009 – Кавала.