Българските участници в Адриатическата лига по баскетбол за жени постигнаха победа и загуба в срещите си от третия кръг в груповата фаза.

Берое постигна трета поредна победа в група "А" след като се наложи като гост на Плей Оф Сараево с 58:52 (17:14, 11:15, 20:18, 10:5).

Берое започна много силно срещата и поведе с 15:3. Домакините обаче успяха да направят обрат и поведоха с 38:31 и имаха аванс от една точка преди началото на четвъртата част. Тогава обаче със серия 10:1 старозагорки направиха своя удар, което се оказа решаващо за успеха.

Моник Рийд беше най-добра за победителките с 16 точки и 15 борби, а Джазмин Пъркинс добави 13 точки и 9 борби. За Сараево с 18 точки се отличи капитанката Анджела Делич.

Така старозагорки останаха на върха на класирането с пълен актив от 6 точки.

Монтана от своя страна допусна първа загуба в група "Б". Възпитаничките на Стефан Михайлов претърпяха поражение при гостуването си на Будучност (Черна гора) с 46:67 (12:16, 8:18, 14:22, 12:11).

Българките бяха равностойни до началото на втората четвърт, след което домакините направиха серия от 10 безответни точки, за да поведат с 27:15 и да поемат контрола върху срещата. В средата на третата четвърт разликата за първи път достигна 20 точки за Будучност при 45:25 и това окончателно предреши двубоя.

Виктория Стойчева беше най-резултатна за българките с 12 точки, а капитанката Шаръл Алън завърши с 8 точки и 8 борби. Тамара Капор се отличи със 17 точки за победителките. Кристина Топузович пък се отличи с 11 точкии 14 борби.

С успеха черногорките са лидерки в класирането с пълен актив от 6 точки, а Монтана дели второто място с 5 точки.