Рилски спортист допусна първа загуба в група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже. В мач от третия кръг българският отбор отстъпи като гост пред израелския Апоел Галил Гилбоа с 67:76 (16:18, 19:15, 14:24, 18:19).

Срещата бе изключително оспорвана през първите 20 минути, игра се кош за кош, а българските баскетболисти водеха на почивката с 2 точки - 35:33. Домакините решиха мача в третата част, която спечелиха с 24:14. Играчите на Апоел записаха най-голямата разлика в тяхна полза минута преди края - 13 точки при резултат 75:62.

За тима на Росен Барчовски Филип Вукосавлевич реализира 16 точки, Асен Великов добави 13, а Бранко Миркович се отчете с 10 точки. За домакините Джоузеф Джоунс бе най-резултатен с 32 точки, а Ромео Травис записа 14 точки и 9 борби.

В групата води Апоел Галил с три победи от три мача и 6 точки актив, пред Рилски спортист с 5 точки.

В четвъртия кръг в групата Рилски спортист гостува на Торус (Скопие) на 30-ти ноември.