Едва при третия си мач в тазгодишното издание на ЕВРОХОЛД Балканска Лига вицешампионите от Левски успяха да вземат първа победа. При гостуването си на един от дебютантите в турнира косовския КБ Пея те се наложиха с 86:78.

Победата обаче не дойде лесно. През първото полувреме възпитаниците на Тити Папазов доминираха и се оттеглиха на почивката при резултат 42:33. През третата част домакините се опитаха да направят обрат и достигнаха до равенство 59:59.

Тройка на Джордже Мичич даде на столичани аванс от 64:61 след по-малко от минута баскетбол в последната част, а след това възпитаниците на Тити Папазов не изпуснаха лидерската позиция до самия край и спечелиха с 86:78.

Димитър Ангелов се отличи с 20 точки за победителите, Николай Върбанов добави 19 при стрелба от игра 6/6, а Джордже Мичич се отчете с 18. Бившата звезда от Евролигата Фред Хаус бе най-резултатен за КБ Пея със своите 17 точки.

В другите мачове от кръга бяха постигнати следните резултати:
Кожув - Балкан - 79:88
Университатя Крайова - Теодо - 87:76
Галил Жилбоа - Сигал Прищина - 71:66

В класирането след третия кръг начело са Кожув, Университатя и Сигал с по 5 точки (по 2 победи и 1 загуба). На четвърто място е Галил Жилбоа с 4 точки, но той почиваше във втория кръг и няма загубена среща. Левски и Балкан са на пето и шесто място с по 4 точки (1 победа и 2 загуби).