Левски загуби с 80:81(21:13, 21:21, 13: 29, 25:18) от сръбския Мега Хипо Лизинг в мач от новосъздадената Балканска лига в зала "Христо Ботев".

"Сините" изиграха силно първо полувреме и на почивката водеха с 42:34. Третата част се оказа фатална за Левски. Отборът воден от Константин Папазов загуби частта с 16 точки. Още  в нейното начало сърбите успяха да отбележат 6 точки в една атака. Постепенно гостите съкратиха преднината и започнаха с убедителен аванс последната четвърт.

За загубата на "сините" натежаха натрупаните фауловете от Петрослав Зафиров, Стефан Георгиев и Асен Великов. Въпреки това Левски съумяха да поведат в резултата с две точки преди края. С тройка в последните секунди сърбите успяха да грабнат победата.

Стартови състави:

Левски: Хол 26т, Слявейков 10, Ст. Георгиев 18, Великов 6, Гогов 5 (Иванов 10, Зл. Георгиев 5)

Мега Хипо Лизинг: Шлатър 10т, Мияйлович 19, Митрович 9, Стоячич 11, Николич 8, (Маркович 19, Цветкович 5)