Левски Лукойл постигна втора победа в груповата фаза на ФИБА Къп. "Сините" се наложиха над Цмоки (Минск) със 75:64. Срещата се игра в зала "Универсиада".

Гостите вкараха първия кош в мача, но последва серия от 7:0 за столичани, след която те не изпуснаха лидерството.

След първата четвърт Левски водеше с 4 точки, а до полувремето увеличи аванса си на 10 - 38:28.

Серия от 10-4 върна шансовете на гостуващия тим след четири минути игра в третата четвърт и намали дистанцията между двата отбора само до точка - 40:39. Българите обаче отговориха силно и завършиха частта стабилно, за да поведат отново с двуцифрен аванс при 56:44 след 30 минути.

В последната четвърт възпитаниците на Тити Папазов поддържаха преднината си за крайното 75:64.

По 14 точки за победителите вкараха Брандън Йънд и Куам Чийтън. С 11 остана Йордан Минчев.

За гостите най-много вкара Александър Гаврилович - 19. С 18 остана Бранко Миркович.