Берое практически си осигури участието на полуфинала в Балканската лига след като постигна пета поредна победа. При гостуването си на Фени Индустри в Кавадарци старозагроци изтръгнаха трудна победа с 85:84 (16:24; 23:17; 20:26; 26:17).

Домакините започнаха по-добре мача като на моменти преднината им достигаше 9 точки. Със силни последни минути в края на първото полувреме Берое стопи разликата до 39:41.

Третата четвърт не премина според плановете на Любомир Минчев и щаба му, след като "зелените" се пропукаха на няколко пъти и позволиха на Фени Индустри пак да поведе с осем точки - 67:59.

В началото на заключителните десет минути баскетболистите на Берое затегнаха защитата, а това им помогна да реализират силна серия, с която да стигнат до пълен обрат - 78:77 при 4:42 до края.

В оставащото време на терена се разрази истинска битка за всяка топка. Двата отбора си размениха лидерството общо четири пъти, като този път и късметът бе на страната на българите, след като в последните 12 секунди Рос бе най-съобразителен и отбеляза, с което донесе и крайния успех на Берое - 85:84.

Аарън Джоунс беше най-резултатен зе селекцията на Любомир Минчев - 27 точки, а Брандис Рос и Шейн Гибсън добавиха съответно по 19 и 12 точки.

Кирил Николовски вкара 18 точки за домакините, Георги Шарабидзе се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 11 борби, а Матия Цечкович завърши с 13 точки.

Берое продължава да мачка в Балканската лига

Излезе начело в група "С"

Така Берое остава начело на група "С" и само чудо може да го измести от първото място. За целта старозагорци трябва да загубят оставащите два мача, а вторият Сутиеска да ги спечели. При това в последния кръг Сутиеска гостува на Берое и трябва да победи с 29 точки разлика.