Мъжкият баскетболен отбор на Берое (Стара Загора) продължава победния си ход в Балканската лига. В първия мач от втората групова фаза на турнира той разгроми като домакин черногорския Сутиеска (Никшич) със 104:76 (27:27, 28:14, 21:26, 28:9).

Берое оглави класирането в Адриатическата лига след успех в Подгорица

Постигна седма победа в надпреварата

След равностойна първа четвърт, в която нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие и резултатът бе равен - 27:27, домакините от Берое поеха пълен контрол върху събитията на терена и заслужено се оттеглиха на почивката с комфортен двуцифрен аванс - 55:41.

Разгромът беше оформен в четвъртата част, когато след серия 18:0 5 минути преди края резултатът стана 94:67. В оставащото време двубоят просто се доиграваше, като домакините от Берое направиха няколко красиви изпълнения, с които вдигнаха на крака публиката, а последния съдийски сигнал прозвуча при 104:76 в полза на домакините.

Най-резултатни за Берое бяха Шейн Гибсън с 21 и Тихомир Желев с 20. 14 добави Омари Гудул, както и добави 11 борби в личната си сметка. С 13 точки бе Аарън Джоунс. За гостите от Черна гора Джоко Салич реализира 16, а Марко Перович е с 13.

Така старозагорци ще останат убедително на първото място в групата с баланс 3-0 преди двубоя с Фени Индустри след седмица.

В другия мач от групата Кожув победи Фени с 89:73