Испанският гранд Барселона победи като гост Панатинайкос (Гърция) с 88:74 (22:25, 21:11, 25:24, 20:14) в среща от 30-ия кръг на Евролигата по баскетбол и си осигури участие в плейофите на турнира.

Каталунците доминираха в борбата под коша и спечелиха 42 отскочили топки срещу 18 за домакините. Той е нов рекорд по спечелени борби за сезона за Барселона, които до момента имаха върхово постижение от 40. Никола Калинич и Томаш Саторански взеха по 9 борби.

Никола Миротич беше най-резултатен за успеха с 26 точки, Майк Тоби добави 16.

Йоргос Папаянис вкара 19 точки и спечели 7 борби за домакините, а Мариус Григонис се отчете с 13 точки.

Испанският гранд е с баланс от 20-10 и се намира на трето място в класирането, докато "детелините" са 16-и с 10 успеха и 20 поражения.

Александър Везенков отбеляза 23 точки за петата поредна победа на Олимпиакос в баскетболната Евролига

Везенков изригна с 23 точки за Олимпиакос

Сръбският Цървена Звезда победи гостуващия Баскония със 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14)след 20 точки на Неманя Недович.

Германският Алба Берлин спечели драматично срещу шампиона от миналия сезон Анадолу Ефес (Турция) с 95:93 (24:21, 25:19, 19:27, 27:26).

Домакините изоставаха с 90:93 при оставащи 48 секунди, след което Тамир Блат вкара тройка, а Люк Сикма донесе победата на тима с кош със сирената.

Джейлийн Смит беше най-резултатен за успеха с 25 точки, а Василие Мицич реализира 30 за турския състав.

Шампионът на Израел Макаби Тел Авив спечели гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан (Франция) с 85:67 (22:22, 24:21, 22:16, 17:8) и записа четвърти пореден успех.

Американецът с български паспорт Дий Бост игра 18:48 минути за френския тим и завърши с 3 точки, 1 борба и 3 асистенции.

Уейд Болдуин реализира 23 точки за Макаби, Лоренцо Браун добави 18, а за АСВЕЛ Нандо Де Коло беше най-резултатен с 13 точки.

Макаби е на шесто място в подреждането с баланс 17-13, докато френският тим е последен с 8 успеха и 22 поражения.