Отборът на Олимпиакос, чийто екип носи българската звезда Александър Везенков, надигра турския Анадолу Ефес със 76:70 (22:13, 19:18, 18:21, 17:18) като домакин в Атина в среща от 23-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Победата бе пета поредна и общо 16-а за гръцкия гранд, който оглавява временното класиране. Шампионът Анадолу Ефес допусна 12-а загуба и заема 11-а позиция преди приключването на всички мачове от кръга.

Националът Александър Везенков, който беше избран за Спортист на годината у нас, бе най-резултатен за успеха на Олимпиакос. Той отново стартира като титуляр и реализира 23 точки, от които 4 тройки, добавяйки 3 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 32 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос стартираха отлично и водеха през целия мач. Те покачиха аванса си до 15 точки две минути преди почивката при 40:25, но гостите от Истанбул стопиха малко от изоставането си и първото полувреме завърши при 41:31 в полза на гръцкия тим.

Водени от Везенков домакините изиграха силни начални минути в третата част и вдигнаха разликата до 16 точки при 59:43 преди Анадолу Ефес да направи серия от 9 безответни точки и да намали до 52:59 преди заключителния период. В него турският тим се доближи на 4 точки до отбора на Олимпиакос, който обаче не позволи обрат.

Михалис Лундзис допринесе с 13 точки и 7 борби за домакините, които отново бяха без Костас Слукас и Алекс Питърс. По 10 точки вкараха Мустафа Фал и Шакил МакКисик.

За Анадолу Ефес нито един играч не отбеляза повече от 10 точки. Шейн Ларкин завърши с 10 точки и 5 асистенции, а Василие Мицич, Родриг Бобоа и Илайджа Браянт също добавиха по 10 точки.

Александър Везенков пак гази съперниците в Гърция

Българинът с най-много точки при петата поредна победа на Олимпиакос

В следващия кръг от Евролигата Олимпиакос ще гостува на АЛБА Берлин в Германия на 8 февруари, а преди това за Везенков и съотборниците му предстои гостуване на Лаврио на 5 февруари в гръцкия шампионат.