Двата ни отбора Берое и Монтана 2003 започнаха успешно участието си в Адриатическата лига по баскетбол за жени. И двата отбора постигнаха победи в първия кръг на груповата фаза.

Берое разби Партизан насред Белград с 82:63 точки. Старозагорки започнаха плахо и допуснаха домакините да поведат с 11:4. Но до края на първата част те започнаха да намират своята игра и я завършиха с пасив от 4 точки - 21:25.

"Зелено-белите" нанесоха своя удар през втората част, която спечелиха с 21:7 и се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки - 42:32.

През второто полувреме гостенките засилиха своята доминация, а Партизан показа, че няма сили за обрат. Берое постепенно увеличаваше преднината си, за да стигне в края до 82:63.

Най-резултатна за родния тим беше Моник Рийд с 23 точки. Другите американки в състава - Джасмин Пъркинс и Келиндра Закъри, реализираха съответно 14 и 13. С 10 точки остана Зорница Костова.

В другата среща от група "А" Триглав (Словения) надделя като гост на другия сръбски отбор в групата - Кралево, с 57:54.

Шампионът и носител на купата на България Монтана 2003 победи в група "Б" на надпреварата гостуващия Целе (Словения) със 77:71 (19:26, 21:19, 20:8, 17:18) точки.

Мачът беше равностоен, като отборите си разменяха водачеството в резултата. След силна трета част Монтана излезе напред с 60:53. Словенките стартираха с шест безответни точки последната четвърт и намалиха пасива си на само една точка. 6:39 минути преди края шампионките на България отстъпваха с 62:63, но Шаренкапова реализира важна тройка. До края отборът на Монтана 2003 удържа аванса си, а Димана Макариева вкара кош със сирената за крайното 77:71.

Най-резултатна за българския шампион беше Цветомира Шаренкапова с 19 точки. Шарел Алън добави 14 точки и 4 асистенции, а с 11 точки и 6 борби завърши Даниела Петева. За Целе се отличи Шанте Еванс с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби.

В следващия мач от турнира Монтана 2003 ще гостува на Цървена звезда (Белград) на 12 октомври.