В четвъртфинален мач - реванш Зенит (Санкт Петербург)  допусна домакинска загуба с 0:1 от Леверкузен, но продължава на полуфинал, след общ резултат 4:2.

Домакините не се напрягаха, тъй като в първата среща на германска земя бяха спечелили с 4:1 и позволиха на съперника да води играта.

Леверкузен направи серия от опасни атаки през първата част и стигна закономерно до попадение. В 18-ата минута Буликин се разписа с глава, след центриране от дясно. Топката прехвърли бранителите на домакините и стигна до нападателя и той се разписа.

До края на полувремето двата отбора не стигнаха до попадение и се оттеглиха на почивка при този резултат.

През втората част двата тима продължиха да разиграват спокойно топката, а не се виждаше как двата тима ще вкарат нови голове.

Все пак в 85-ата минута съдията Мехуто Гонзалес посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на гостите.

За д кълбото застана Тимошчук, но ударът на полузащитника бе спасен от вратаря Адлер.

Така Леверкузен спечели победа за честта си, но напред продължава руският отбор.