Ранните мачове от програмата на Лига Европа донесоха радост за отборите на Динамо (Киев), Виктория (Пилзен) и Зенит, които осигуриха мястото си в следващата фаза на турнира.

Лион победи за втори път Виляреал и изхвърли испанците от Лига Европа

"Жълтата подводница" не изпълни мисията си, радостта е за Лион

"Хлапетата" победиха за втори път Виляреал и ги изхвърлиха от Лига Европа

Украинският гранд Динамо завърши 0:0 при домакинството си на АЕК, като равенството от първата среща (1:1) се оказа достатъчно за отстраняването на гърците. Двубоят беше изключително равностоен, като по-чистите положения дори бяха за гостите, които на няколко пъти пропиляха невъзможни положения пред изключително стабилния Денис Бойко.

Снимка 341747

Източник: EPA/БГНЕС

Сякаш най-вече, "жълто-черните" трябва да съжаляват за положението в 60-ата минута, когато от голлинията иранецът Масуд, незнайно как прати топката над горната греда.

Силен мач за Динамо пък изигра бившият нападател на ЦСКА - Жуниор Мораеш, който през втората част изпусна сам срещу вратаря на съперника.

Астана извъртя зрелищно 3:3 със Спортинг и напуска Лига Европа

Астана се сбогува с Лига Европа по подобаващ начин

Тимът на Мъри извъртя 3:3 при гостуването на Спортинг (Лисабон)

Зенит (Санкт Петербург) стана поредният руски тим, който е на осминафиналите в Лига Европа. Селекцията на Роберто Манчини изпълни заканите си и заличи максимално загубата си с 0:1 от Селтик преди седмица. Реваншът на препълнения стадион "Крестовски" бе изцяло под диктовката на питерци, които се поздравиха с класическа победа 3:0.

Снимка 341749

Точни за триумфа на Зенит бяха Бранислав Иванович, Кузяйев и Александър Кокорин.

Ден, след като Цървена звезда напусна турнира, същото стори и другият сръбски гранд - Партизан. "Гробарите" не съумяха да надскочат себе си и допуснаха поражение с 0:2 от Виктория (Пилзен).

Първият гол за чехите падна в 67-ата минута, когато Кремнечик овладя дълго подаване и с диагонален шут не остави шансове на Владимир Стойкович. При въпросната ситуация гостите дълго претендираха, че гореспоменатият нападател си е помогнал с ръка.

Снимка 341748

В последните секунди, когато Партизан отчаяно се опитваше да стигне поне до продълженията, Виктория стигна и до своето второ попадение. Вратарят Стойкович игра неадекватно с глава в центъра на терена. Последва бърза контра, организирана от Петржела, който впоследствие подаде за Чермак, оформил и крайното 2:0.

Атлетико (Мадрид) победи ФК Копенхаген с 1:0