Зенит победи Реал (Сосиедад) с 3:1 в мач от група "L" на Лига Европа. Два гола за питерци реализира Александър Кокорин, а преди него това стори и Емилиано Ригони. За испанския тим точен бе Диего Йоренте.

Срещата започна с домакински натиск, който доведе до гол още в 5-ата минута. Тогава Емилиано Ригони отне топката, напредна и с хубав удар в долния десен ъгъл откри резултата.

По-добрата игра на руския тим продължи и в 24-ата минута Александър Кокорин удвои. Нападателят бе точен след пас на Леандро Паредес, който прехвърли вратаря и за голаджията не бе трудно на празна врата да покачи на 2:0.

Снимка 315012

В 41-ата минута Диего Йоренте върна един гол, след като засече с глава центриране отдясно.

В 60-ата минута Кокорин фиксира крайното 3:1. Нападателят засече с глава центриране на Бранислав Иванович.

Зенит разгроми Вардар

Зенит развенча мита за "непобедимите македонци"

5:0 за руския гранд

В другия мач от групата Розенборг победи Вардар с 3:1. Голът за македонския тим бе дело на бившия футболист на ЦСКА Жуан Фелипе.

Зенит събра 6 точки и води в групата. Реал (С) и Розенборг имат по 3 пункта, а Вардар е последен с 0.