Ювентус и Нант завършиха наравно 1:1 в първи мач между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на "Алианц Стейдиъм".

Душан Влахович даде преднина на торинци в 13-ата минута, но през втората част и гостите стигнаха до попадение. В 60-ата минута Людовик Блас възстанови равенството.

В последните секунди на срещата от Юве искаха дузпа за игра с ръка, но след като съдията разгледа ситуацията с ВАР реши, че всъщност има фал в атака.  Реваншът във Франция е на 23 февруари.

В друг мач от надпреварата тази вечер Мидтиланд и Спортинг (Лисабон) също не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1.

Унион (Берлин) изпусна Аякс насред "Йохан Кройф Арена", ценен успех за Шахтьор (Донецк)