Аякс и Унион (Берлин) завършиха 0:0 в първия мач между двата тима от плейофите на Лига Европа.

Сензацията от германската Бундеслига можеше да съжалява за равенството, след като имаше по-чистите положения в срещата. През първото полувреме опасни удари на Шералдо Бекер и Мортен Торнсби бяха блокирани, а далечен удар на Жером Русийон мина покрай вратата на Херонимо Рули.

В 65-ата минута гол на Унион бе отменен след ВАР. Мортен Торнсби вкара във вратата на амстердамци, но след консултация с видео помощниците си, главният съдия отмени попадението заради игра с ръка на норвежеца.

Залцбург – Рома 0:1 в мач от Лига Европа

Рома се препъна в Австрия

Залцбург надви селекцията на Моуриньо с 1:0

Така всичко ще се решава в реванша на "Старото лесничейство", а Унион продължава да е 5 поредни мача без загуба в Лига Европа.

По същото време, в полската столица Варшава, украинците от Шахтьор (Донецк) постигнаха ценен успех с 2:1 над Рен. "Миньорите" имаха отлично първо полувреме и след неговия край вече водеха с 2:0 след попадения на Крискив и Бондаренко. За гостите се разписа Токо Екамби след паузата, а получилият се резултат дава заявка за доста интересни мигове на реванша.

Барселона и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2 в мач от Лига Европа

Барса и Юнайтед с атрактивно равенство, всичко ще бъде решено на "Олд Трафорд"