Манчестър Юнайтед успя по доста труден начин да победи скромния състав на Зоря (Луганск), в мач от група "А" на Лига Европа.

Битката на "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:0 в полза на домакините.

Точен, през второто полувреме на срещата, беше Златан Ибрахимович.

Домакините владееха инициативата на терена през огромна част от времето, като дори стигнаха до шут в гредата, благодарение на Рашфорд, но така и не успяваха да отбележат гол, чак до 70-ата минута от сблъсъка.

Гостуващият тим пък осъществи няколко опасни контраатаки в половината на "червените дяволи" и в определени случаи действително можеше да съжалява, че не стигна до отбелязване на попадение.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията:

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Зоря (Луганск)

"Червените дяволи" хвърлят всичко най-добро в мача

Юнайтед излезе със самочувствие тази вечер, побеждавайки шампиона на Англия Лестър убедително с 4:1 през уикенда.

В Лига Европа обаче "червените дяволи" започнаха с издънка в Ротердам и се нуждаеха от задължителни три точки срещу украинския състав.

Поражението на манчестърци срещу Фейенорд беше шестото в осем мача в Лига Европа. В тях трикратният европейски шампион имаше само една победа и нито една "суха" мрежа, като този турнир определено не приляга на най-успешния клуб във Висшата лига.

Зоря успя да реализира 20 попадения в 11 мача в евротурнирите, където има общо 15 изиграни двубоя. Украинците никога досега не бяха излизали срещу английски противник, докато манчестърци нямаха загуба в шест срещи срещу отбори от Украйна, постигайки четири успеха.

В първия кръг на мачовете от групата Зоря завърши 1:1 на свой терен срещу Фенербахче, но показа добра игра и получи изравнителния гол във вратата си в последните секунди.

Манчестър Юнайтед бе играл три пъти срещу украинци на своя стадион и неизменно беше постигал чисти победи.

Така се случи и днес.

Феновете на домакините обаче трябваше да чакат до 69-ата минута, за да видят първия точен удар на любимците си във вратата на съперника, а съответно и откриващ гол в тяхна полза.

Само минутка след влизането си на терена Уейн Рууни понечи да стреля, но всъщност подаде топката към Ибрахимович, който надскочи бранителя пред себе си и прати кълбото в мрежата с глава за 1:0.

До края на мача Зоря опита всячески да промени резултата, но скоростните атаки на отбора несполучиха.

Така Юнайтед записа доста важни три точки, с които остава в борбата в групата.

За Зоря ситуацията става доста напрегната, като съставът има само един пункт срещу името си.