Йънг Бойс се класира заслужено за следващата фаза на турнира Лига Европа. Швейцарците обърнаха мача с Щутгарт в последните минути, стигайки до крайното 4:2 в среща от петия кръг на група "Н".

Срещата беше отложена с половин час заради снежната буря, която връхлетя страната. В крайна сметка с няколко снегорина теренът беше почистен.

Деген изведе Йънг Бойс напред в резултата преди почивката. С два гола за двадесет минути обаче германците обърнаха нещата в своя полза. Първо Погребняк изравни в 48-ата, а в 68-ата Шиплок покачи на 2:1.

Домакините хвърлиха всички сили в предни позиции и за точно четири минути фиксираха крайното 4:2. В 82-ата Сутер направи 2:2, а три по-късно замбиецът Маюка вкара за 3:2. 20-годишният нападател беше героят на вечерта, след като в 86-ата отбеляза второто си попадение.

Този успех гарантира на швейцарците второто място с 9 точки и участие в следващата фаза. Лидер е Щутгарт с 12.

Хетафе и Одензе ще гледат оставащите мачове по телевизията. Двата тима играха тази вечер един срещу друг, но не успяха да излъчат победител - 1:1. Гостите от Испания поведоха още в 17-ата минута чрез Риос. Малко преди последния съдийски сигнал на срещата обаче Андреасен донесе точката на своя тим. И двата тима са с по 4 в актива си.