90+5′
Турнир: Лига Европа Стадион: "Олд Трафорд", гр. Манчестър (Англия) Зрители: 67 785
90+5′

КРАЙ НА МАЧА! МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ПРОДЪЛЖАВА НАПРЕД!

Манчестър Юнайтед - Барселона 2:1 в мач-реванш от Лига Европа (общ резултат - 4:3)

Велик мач на "Олд Трафорд"! Манчестър Юнайтед обърна Барселона и спечели битката на титаните в Лига Европа

Вижте подробности

90+4′

СТРАХОТЕН ШАНС ЗА БАРСЕЛОНА! Левандовски получи извеждащ пас, стреля към вратата, преодоля Де Хеа, но Рафа Варан се хвърли пред голлинията и опази мрежата на "червените дяволи".

90′

5 минути добавено време. 5 минути на надеждата за Барселона.

86′

Жълт картон и за Каземиро.

83′

Серхио Бускетс спря опасна атака на домакините и заслужено видя жълтия цвят на картона пред лицето си.

82′

Шави прави интересна смяна. Араухо е заменен от Маркос Алонсо.

77′

Жълт картон за русия Гарначо.

73′

ГООООЛ! 2:1! Антони! Бруно Фернандеш се пребори с Рафиня за една топка около наказателното поле и бързо подаде към Гарначо. Аржентинецът стреля, но изстрелът му беше блокиран. Кълбото попадна във Фред, но и неговият шут срещна тялото на защитник на каталунците. Топката обаче отново попадна в играч на Юнайтед, в случая - Антони. Бразилецът стреля технично и матира Тер Щеген за 2:1!

70′

Сержи Роберто получава почивка и е заменен от Феран Торес.

Снимка 607907

67′

Диого Далот заменя Уан-Бисака.

67′

Джейдън Санчо напусна терена, а Ерик тен Хаг даде последни тактически указания на Алехандро Гарначо, който изненада феновете на Юнайтед с нова визия. Талантливият аржентинец е изрусил косата си.

61′

Франк Кесие също попада в тефтерчето на съдията след сблъсъците.

60′

Напрежението на "Олд Трафорд" започва да взима връх. Уан-Бисака фаулира Де Йонг, а Бруно Фернандеш изрита топката в тялото на падналия нидерландец. Последваха масови блъсканици между играчите на двата отбора, а Фернандеш беше декориран в жълто.

57′
Снимка 607915

47′

ГООООЛ! ФРЕД! 1:1! "Червените дяволи" направиха преса на своя гост, Кесие сгреши и топката се озова в краката на Бруно Фернандеш. Португалецът подаде към Фред, който си спря топката на дъгата и с десния крак я прати в мрежата зад Тер Щеген!

46′

Смяна на полувремето. Вегхорст отстъпва мястото си на Антони.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

38′

Рафиня опита мощен шут от дистанция, но топката прелетя високо над вратата.

25′

Съдията Клеман Тюрпан вбеси Тен Хаг, след като отсъди нарушение на Лисандро Мартинес срещу играч на Барселона. Реферът предупреди мениджъра на Манчестър Юнайтед да бъде по-спокоен.

Снимка 607914

17′

ГОООЛ! Левандовски е точен от бялата точка! 0:1! Де Хеа усети ъгъла, закачи топката, но тя все пак влезе в мрежата му.

15′

ДУЗПА ЗА БАРСЕЛОНА! Бруно Фернандеш задържа леко Балде в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Това положение със сигурност ще бъде доста дискутирано.

5′
Снимка 607912

3′

Манчестър Юнайтед имаше отлична възможност да открие резултата още в 3-тата минута на двубоя. Един от най-добрите футболисти в света - Каземиро, изведе Бруно Фернандеш сам срещу Тер Щеген, но стражът на каталунците успя да парира изстрела на португалеца.

1′

28. Факундо Пелистри

Манчестър Юнайтед и Барселона се срещат за втория си двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. Мачът на митичния стадион "Олд Трафорд" започва в 22:00 часа.

През уикенда двата отбора продължиха с добрите изяви в родните първенства, като там се представят много по-добре от очакваното през сезона. "Червените дяволи" спечелиха с 3:0 домакинството си на Лестър и запазиха аванс от седем точки пред вече четвъртия Тотнъм.

Тен Хаг: Имам идея за мача с Барселона, утре ще я видите всички

"Целта винаги са трофеите и се концентрираме върху следващия мач"

В същото време не бива да изключваме отборът на Ерик Тен Хааг и от битката за титлата, където пасивът от лидера в класирането Арсенал е от достижимите пет точки.

Любопитното е, че Юнайтед спечели 13 от последните си 14 срещи на собствен терен във всички турнири, като няма поражение от 8 септември 2022 година, когато загуби с 0:1 от Реал Сосиедад в Лига Европа.

Барселона кръжи около защитник на Манчестър Юнайтед

Каталунците имат интерес към Диого Далот

Барса пък също постигна рутинен успех в първенството през уикенда, след като надви Кадис с 2:0 на "Камп Ноу". Воденият от Шави отбор е в страхотна форма, записвайки осем победи в последните си девет мача.

Каталунците могат да се похвалят, че са спечелили последните си осем гостувания във всички турнири и нов успех ще ги класира напред в Лига Европа.