Вратарят на Ливорно Марко Амелия вкара гол в 87-а минута и донесе точка за своя отбор при гостуването на Партизан (Белград) в среща от група "А" на турнира за купата на УЕФА.

Домакините, водени от бившия старши треньор на ЦСКА Миодраг Йешич, откриха резултата с гол на Ненад Миросавлевич в 71-а минута.

В последните минути гостите от Италия се хвърлиха ва банк в атака и това им донесе успех.
В 87-а минута вратарят на Ливорно Марко Амелия се включи в поредната атака на своя отбор, бе оставен непрокрит и с глава от 7 метра матира своя колега от Партизан Ивица Крал.

В другата среща от групата Рейнджърс взе трите точки от Макаби (Хайфа) след домакински успех с 2:0.

Головете за домакините бяха дело на Ново в 5-та минута и на Адам в 89-та след точно изпълнен наказателен удар.