Шахтьор (Донецк) успя да победи Волфсбург като гост с 2:1 в първи двубой от 1/8-финалите на Лига Европа. Бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш откри в 17-ата минута, Джон Бруукс изравни в 48-ата, а Маркош донесе победата на гостите в 73-ата минута. И двата отбора се отчетоха с по една изпусната дузпа. Коваленко пропусна за Шахтьор в 22-ата минута, а Вегхорст направи пропуск в добавеното време на първата част.

Гостите излязоха напред в резултата, след като центриране на Измаили не бе изчистено по най-добрия начин, а от това се възползва бившата звезда на българския ЦСКА - Жуниор Мораеш. Бразилецът с украински паспорт засече топката с глава в 17-ата минута.

Снимка 471403

В 22-ата минута Шахтьор можеше да увеличи аванса си, след като съдията свири дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Арнолд. Изпълнението на Коваленко обаче бе разгадано от Кастеелс, който направи страхотно спасяване.

В добавеното време на първото полувреме съдията свири дузпа и в полза на домакините, след като изстрел на футболист на Волфсбург срещна ръката на защитник на гостите. Зад топката застана Вегхорст, но той се подхлъзна точно преди да изпълни дузпата и така прати топката високо над вратата, напомняйки за изпълнението на Джон Тери от финала в Шампионската лига през 2008г.

"Вълците" все пак изравниха резултата в 48-ата минута, когато след центриране от корнер на Брекало, Бруукс бе най-съобразителен и с прецизен удар с глава изравни.

Украинците обаче не се предадоха и вкараха второ попадение. В 73-ата минута изключително красиво изпълнение от пряк свободен удар на Алан Патрик срещна гредата, но отбитата топка стигна до Маркош, който отблизо вкара с глава за 2:1.

Манчестър Юнайтед прегази ЛАСК (Линц) с 5:0 като гост, в 1/8-финал от Лига Европа