Немският Волфсбург преодоля 1/16-финалната фаза в турнира Лига Европа. Тимът се справи със съпротивата на Малмьо и продължава в следващия етап от надпреварата.

Волфсбург спаси честта си пред собствена публика , въпреки че губеше в резултата с 0:1 в първата среща от тази фаза.

Снимка 467824

Източник: UEFA.com

Тогава Телин откри от дузпа само две минути след паузата, което очевидно притесни съперника. Само две минути след полученото попадение, "вълците" реагираха подобаващо, с изравнителен гол на Брекало. Телин оформи крайното 2:1 за опонента, пращайки топката и в собствената си врата след 62 минути игра.

Именно този автогол натежа в сблъсъка.

Реваншът приключи с победа за гостите с 3:0. Автор на първия гол стана Брекало, за когото това бе второ попадение в двете срещи със съперника.

Футболистът на "вълците" се разписа три минути преди почивката, като това се оказа и откриващият, много важен гол в мача.

Отложеният двубой между Айнтрахт и РБ (Залцбург) ще се състои утре

Мачът трябваше да се играе днес, но бурен вятър наложи отмяната на двубоя

Герхарт и Жоао Виктор също вкараха за германците, като бяха точни между 65-ата и 69-ата минута и доказаха категорично превъзходството на тима си

В друг сблъсък от тази фаза Базел очаквано продължава напред, след като победи АПОЕЛ и в реванша.

В първия двубой швейцарците надделяха с категоричното 3:0, така че днес минималната победа с 1:0, след гол на Фрай, бе съвсем резонна и достатъчна.