Пловдивският Локомотив напусна без изненада участието си в квалификационния етап от турнира за Лига Европа. „Смърфовете" загубиха с 1:3 гостуването си на холандския Витес в мача-реванш, седмица след като врътнаха 4:4 в най-одумвания и последен мач в ерата на подалия оставка президент Коко Динев.

На стадион „Гелредом" в Арнем мачът протече по всички правила на феърплея - домакините не дадоха никакви шансове на футболните „туристи" от Пловдив.

Марк Ван Хинкел откри резултата в 25-ата минута, след като засече топката отблизо при центриране на Рейс по земя, успоредно на голлинията. За попадението огромна вина има левият бек Венков, който глупаво се замота в зоната си, сякаш за да докаже защо без болка е бил изхвърлен от бившия си работодател Гриша Ганчев.

В добавеното време на първото полувреме Витес удвои чрез Патрик Ван Аанхолт. Първият му удар бе отразен от вратаря Кунчев, но при добавката за стража остане да извади кълбото от мрежата си за втори път.

Веднага след антракта Вилфред Бони засече топката с глава за 3:0 в полза на Витес, пак след сладка дрямка на ментето Венков. Класическата преднина за холандците в евромача пренесе действията на терена в подолие на популярната игра между котка и мишка.

За домакините стана повече от приятно в третата им седмица от началото на подготовката да продължат в тренировъчен дух мача, който им остава отворен пътя към групите на Лига Европа.

В 80-ата минута Христо Златински оформи от дузпа крайното 3:1 след нарушение срещу Илиян Йорданов. В протокола влиза и пропуснатата дузпа на Витес в 89-ата минута, когато Стефано Кунчев отрази изстрел на Чантурия.

ВИТЕС - ЛОКО (ПД) 3:1 (СТАТИСТИКА)