Виляреал победи Арсенал с 2:1 в първи полуфинален мач от Лига Европа. Ману Тригерос (5) и Раул Албиол (29) бяха точни за домакините, а Никола Пепе се разписа от много спорна дузпа в 73-ата минута. Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, след като Дани Себайос и Етиен Капу бяха изгонени.

Реваншът е следващата седмица.

Виляреал - Арсенал 2:1, Пепе бележи от много спорна дузпа

Срещата започва в 22:00 часа

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха с първата по-добра възможност в мача. В 5-ата минута Чуквуезе проби отдясно и намери Ману Тригерос в наказателното поле. Той от своя страна отправи хубав удар по диагонала, който влезе във вратата за 1:0.

"Топчиите" опитаха да изравнят бързо резултата, но трудно създаваха нещо смислено пред вратата на Виляреал.

Снимка 529262

Така се стигна до 29-ата минута, когато испанският тим вкара втори гол. Парехо центрира от корнер, Жерард Морено отклони топката с глава към далечната греда, където Томас Партей изпусна Раул Албиол и защитникът засече във вратата за 2:0.

В 33-ата минута Морено отправи неточен удар след добра атака на домакините. Три минути след това Пепе бе фаулиран на границата на наказателното поле, но след намесата на ВАР съдията отсъди игра с ръка на котдивоареца при овладяването на топката.

Снимка 529263

Втората част започна с отлична възможност за лондончани. Себайос проби отляво и центрира в наказателното поле. Пау Торес не изчисти добре и топката стигна до Пепе. Котдивоарецът отправи удар, който рикошира в Албиол и мина опасно покрай вратата.

В 57-ата минута Арсенал остана с човек по-малко. Себайос извърши нарушение след грешка на Томас и получи втори жълт картон.

Виляреал опита да се възползва от численото си превъзходство и стигна до отлична възможност за гол. Жерард Морено получи отличен пас от Парехо в наказателното поле и отправи удар, който Лено изби с върха на пръстите си. Малко след това отново Морено стреля, но не затрудни вратаря на Арсенал.

Снимка 529256

В 73-ата минута Сака проби и нахлу в наказателното поле. Младокът потърси контакт с Тригерос и падна. Главният рефер реши, че правилата срещу англичанина са нарушени и отсъди дузпа, която беше доста спорна. Зад топката застана Пепе, който с удар в центъра на вратата вкара за 2:1.

Малко след това Етиен Капу извърши нарушение срещу Сака и също получи втори жълт картон.

Снимка 529265

В продължението на мача Обамеянг се озова на отлична стрелкова позиция, но Рули спаси.