Спортинг (Лисабон) беше на крачка от голям резил срещу Виктория (Пилзен), но все пак не позволи да бъде изхвърлен от чешкия отбор, макар че се стигна до продължения. Португалците бяха спечелили първата среща на "Жозе Алваладе" с 2:0 и се очакваше, че няма да имат проблем предвид комфортната преднина, но уви, получи се обратното.

Домакините от Пилзен успяха да спечелят със същия резултат в редовното време, но в продълженията допуснаха попадение и отпаднаха от турнира, макар че победиха с 2:1.

Още в 6-ата минута Марек Бакош откри резултата! Нападателят на Виктория се възползва от центриране от левия фланг и с глава вкара за 1:0!

Снимка 345568

Източник: uefa.com

Упражнението се повтори и в средата на второто полувреме! Отново Бакош вдигна публиката на крака, след като засече подаване почти от аутлинията и прати топката в мрежата за 2:0!

В последната минута тимът от Лисабон получи правото да изпълни дузпа заради нарушение срещу Бас Дост. Потърпевшият застана зад топката, но ударът му беше спасен и така мачът влезе в продължения.

Все пак рутината и класата си казаха думата и гостите стигнаха закономерно до гол в 104-ата минута чрез Родриго Баталия, който се оказа достатъчен за португалците да продължат напред в турнира.

Виктория (Пилзен) - Спортинг (Лисабон) 2:1