Отборът на Твенте, с Николай Михайлов в състава си, допусна тежка загуба в първия плейофен двубой за влизане в груповата фаза на Лига Европа. Холандският тим отстъпи с 1:3 пред Бурсаспор, като по този начин направи трудна задачата си на реванша, който е след седмица.

Иначе Твенте първи стигна до гол в двубоя, след като Чадил се разписа в 31-ата минута. До края на двубоя обаче домакините от Бурса имаха пълно предимство и чрез Баталия на два пъти и Шестак осъществиха пълен обрат.

Николай Михайлов игра през всичките 90 минути за Твенте, но далеч не направи най-добрия двубой в кариерата си и едва ли ще иска да си спомня за мача в Турция.

Отново в Турция, Трабзонспор не успя да победи възродения отбор на Видеотон - 0:0. В Ротердам пък Фейенорд и Спарта Прага направиха зрелищен мач, който завърши при равен резултат - 2:2.