Уулвърхямптън продължава историческия си рейд в Лига Европа. Тази вечер възпитаниците на Нуно Ешпирито Санто се пребориха за своето четвъртфинално място в надпреварата, след като постигнаха решаващ успех с 1:0 над Олимпиакос. Първата среща в Гърция беше завършила при равенство 1:1.

В герой за "вълците" се превърна тяхната голяма звезда Раул Хименес, реализирал единственото попадение от дузпа в 9-ата минута. Големият грешник за нейното отсъждане беше френският страж Ален, който допусна неточност в отиграването си, а по-късно се наложи да фаулира Даниел Поденсе в наказателното поле.

Базел също е сред най-добрите осем в Лига Европа

Швейцарците отстраниха Айнтрахт (Франкфурт)

Олимпиакос може да проклина късмета си, тъй като в 29-ата минута хората на Педро Мартинш стигнаха до попадение на Камара. То обаче бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

До края "червено-белите" имаха своите шансове да докарат мача до продължение, но сериозни пропуски пред Руи Патрисио направиха Кока, Гилерме и Юсеф Ел Араби.

В следващия кръг Уулвс ще имат тежък сблъсък с един от фаворитите за трофея - Севиля.