Барселона и Манчестър Юнайтед стигнаха до атрактивно равенство 2:2 в първи мач между давата тима от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на стадион "Камп Ноу".

Всичките голове паднаха през второто полувреме. Първо Маркос Алонсо (50') даде аванс за каталунците, но "червените дяволи" отговориха бързо, благодарение на Маркъс Рашфорд (53'). След малко повече от час игра Жул Кунде (61') прати топката в собствената си врата. Последното попадение в срещата бе дело Рафиня (77').

Барселона - Манчестър Юнайтед: 2:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така двата отбора ще решат всичко в реванша. Срещата на "Олд Трафор" ще бъде след седмица - на 23 февруари от 22:00 часа.

Снимка 606884

Двубоят започна добре за домакините, които в традиционния си стил започнаха да разиграват топката помежду си, изчаквайки търпеливо грешка в защитата на манчестърци.

В деветата минута поразяваща атака на Барселона завърши с нахлуване на Роберт Левандовски в наказателното поле на Юнайтед. Футболистът шутира по диагонала, но Давид Де Хеа демонстрира класата си и спаси.

Снимка 606885

Десет минути по-късно Педри също пропусна добро положение. Футболистът си свали с глава топката, обърна се и шутира атрактивно. Кълбото обаче мина над вратата.

В 26-ата минута гостите отвърнаха подобаващо. Джейдън Санчо напредна опасно отдясно и подаде към Маркъс Рашфорд, който се намираше в наказателното поле. Нападателят шутира по земя по диагоната, топката се чукна в крака на Френки де Йонг и заплашително потегли към десния ъгъл на Марк-Андре тер Стеген. За късмет на германския страж, кълбото мина на сантиметри от дясната греда.

Снимка 606890

В 37-ата минута Жорди Алба нахлу отляво в малкото наказателно поле и шутира към левия ъгъл. С геройски шпагат в последния момент обаче Аарън Уан-Бисака успя да парира удара, изчиствайки в ъглов. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Манчестър Юнайтед отново гледа към Пауло Дибала

Аржентинецът отново е желан от Манчестър Юнайтед

В 50-ата минута Маркос Алонсо даде аванс за каталунците. Футболистът се извиси над всички след центриране от корнер в наказателното поле отдясно. Футболистът връхлетя към топката и я прокара покрай Давид Де Хеа.

Снимка 606891

Само три минути по-късно Маркъс Рашфорд изравни. Фред демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки нападателя в наказателното поле с хитро подаване, а ударът от движение на последния беше прецизен и попадна право в долния десен ъгъл.

В 61-вата минута Жул Кунде прати топката в собствената си врата. Преди това съдията Маурицио Мариани индикира, че ще има преглед на гола със системата VAR, за да провери за възможна засада. Бруно Фернандеш пусна към Каземиро, но топката се удари последно в Кунде преди да влезе във вратата на Тер Стеген.

Снимка 606886

В 77-ата минута Рафиня възстанови равенството. Видимо бразилецът се опита да центрира в наказателното поле, но Левандовски хитро пропусна топката, която изненада Де Хеа и влезе във вратата.

В добавеното време на мача Роналд Араухо достигна до центриране в малкото наказателно поле и стреля с глава. Защитникът можеше да празнува, ако не беше един от защитниците с намеса от голлинията.