Ботев (Пловдив) вдигна на крака стадион "Лазур" в Бургас, вдъхновявайки всеки свой фен в България.

Българският отбор разнебити израелския Бейтар в мач-реванш от Лига Европа, надигравайки го с удивителното 4:0.

В първия двубой "канарчетата" записаха равенство (1:1) и тази вечер излязоха за победа над своя съперник.

Ботев с ново геройство в Йерусалим, Бейтар да се готви за реванш в Бургас!

Серкан Юсеин съхрани шансовете на българския тим за чудо

Успехът стана факт, след попадения на Пламен Димов, Фернандо Виана, Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

Пловдивчани играха перфектно, в тактическо отношение, като треньорът им Николай Киров може да се гордее със своите състезатели, а и със собствените си професионални умения.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пд) - Бейтар 4:0!

Екшънът на "Лазур" е пълен!

Първото полувреме на мача беше повече от любопитно, като гостите приеха обичайната роля на отбор-домакин и взеха нещата в свои ръце.

Израелският състав владееше топката много по-често от съперника си, като се опита да наложи бързо темпо на игра.

На няколко пъти обаче контрадействията на домакините застрашаваха сериозно оголената отбрана на Бейтар.

В десетата минута резултатът беше открит, като напред излезе съставът на Ботев. Това се случи след като Пламен Димов засече топката с глава в мрежата на опонента, при центриране от корнер.

Натискът на Бейтар се засили, но защитниците на българския отбор така и не допускаха гол във вратата си.

На два пъти Крум Стоянов пропиля отлични ситуации за ново "жълто-черно" попадение, но в 32-ата минута до промяна в резултата все пак се стигна.

За радост на преобладаващата част от феновете на "Лазур" в Бургас, голът пак бе в полза на пловдивчани. Негов автор стана Фернандо Виана.

Преди почивката отново Стоянов можеше да се разпише, но късметът не беше на негова страна.

През вторите 45 минути гостите започнаха да рискуват дори повече, като естествено това се оказа основно в тяхна вреда.

Те инкасираха нов гол в мрежата си, като този път той бе дело на капитана на Ботев (Пд) - Лъчезар Балтанов. Той се разписа след бърз пробив и чудесен пас на Тодор Неделев.

Крайното 4:0 оформи влезлият като резерва Фелипе Бризола, разписал се в последната минута на двубоя.

Стоянов, Виана и Неделев можеха да вкарат нови голове за българския тим, но не успяха да го направят.

Така или иначе резултатът, след 4:0, вече нямаше значение, като само едно нещо бе на дневен ред - Ботев (Пловдив) продължава напред в Лига Европа!

В следващия кръг от надпреварата пловдивчани ще премерят сили с португалския Маритимо.

Маритимо - отборът, дал началото на звездната кариера на Пепе!