Отборът на Бейтар (Йерусалим) не успя да победи Ботев (Пд) в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Двубоят на стадион "Хо Мошава" в Петах Тиква бе на път да завърши с минимален успех за домакините с 1:0, но в крайна сметка Серкан Юсеин изравни и запази шансовете на състава за нещо повече в този сблъсък.

Първото попадение в срещата отбеляза Тал Хила, разписал се още в 11-ата минута на двубоя. Крайното 1:1 оформи Юсеин, разписал се в 73-ата минута.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Бейтар (Йерусалим) - Ботев (Пловдив)

Бейтар - Ботев 1:1

Българският отбор изравнява резултата!

Първото полувреме премина под неспирния натиск на домакините. Те не желаеха да предоставят топката дори за минутка на опонента си, като настояваха всячески първи да се доберат до откриващия гол.

Това се случи в 11-ата минута, когато центриране от корнер намери неподготвен Иван Чворович, той не успя да парира топката по възможно най-добрия начин, тя попадна у Хила, който я изстреля в мрежата за 1:0.

Натискът на домакините продължи, като акциите на тима се редуваха една след друга пред "жълто-черната" врата.

В средата на първата част капитанът на състава от Йерусалим - Шехтер пропусна да се разпише за 2:0 и до голяма степен да намали интригата в сблъсъка.

Малко преди почивката дойде и единствената стопроцентова възможност за Ботев да стигне до попадение.

Снимка 303955

Източник: Бейтар, "Туитър"

Тодор Неделев получи кълбото пред наказателното поле на съперника и се оказа очи в очи с вратаря на тима, но не успя да намери очертанията на целта.

Така домакините се оттеглиха в почивка с гол предимство.

Снимка 303957

Вторите 45 минути не се различаваха особено много от откриващите, като домакините не желаеха да отстъпват инициативата дори за секунда.

След два сериозни пропуска за тях обаче Тони Тасев излезе очи в очи с вратаря на съперника, но не успя да се разпише.

В 73-ата минута Серкан Юсеин изравни резултата, след добра атака за гостите и заслужено попадение в тяхна полза.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Пловдивчани излязоха днес с мисълта да постигнат минимум гол на чужд терен, който да съхрани шансовете им в реванша на 20 юли в Бургас и го постигнаха.

Всичко ще бъде решено на българска земя.