Цюрих победи Байер (Леверкузен) в 3:2 у дома в мач от група "А" на Лига Европа. С успеха швейцарският тим излезе еднолично на първото място, като в групата са още Лудогорец и АЕК (Ларнака).

Двубоят започна спокойно, като домакините бяха по-добрият тим. В края на първото полувреме Антонио Маркезано се възползва от пас на Рюг и вкара за 1:0.

Пет минути след началото на втората част Леверкузен възстанови равенството. Точен бе Карим Белараби със силен удар. При подаването на Кай Хаверц, крилото бе в засада. В 54-ата минута Бейли, Хаверц и Белараби комбинираха и последният нанесе мощен шут за 1:2.

Цюрих бързо стигна до изравнителен гол. Томи Домгжони се възползва от неубедителните действия на отбраната на германците и вкара за 2:2.

В 78-ата минута домакините стигнаха до обрат. Точен бе Стивън Одой.

В самия край на срещата гол на Ларс Бендер бе отменен заради засада.