Отборът на Лудогорец не успя да победи и в третия си мач от групите на Лига Европа, след като разградчани стигнаха само до 1:1 при гостуването на АЕК (Ларнака).

В дебюта на Тони Здравков в ролята на старши треньор тимът записа първа точка, която обаче с оглед резултатите и класирането в групата едва ли ще помогне за прескачане на групата. Попаденията паднаха още през първата част - Лукоки откри резултата, но Хорхе Ларена изравни от дузпа.

Началото на мача бе впечатляващо за българския шампион, който още във 2-ата минута се разписа чрез Вандерсон, но след кратко двоумене попадението бе отменено поради засада. Повторенията показаха, че решението на съдиите е правилно...

Малко по-късно обаче Лудогорец поведе!

АЕК (Ларнака) - Лудогорец 1:1, домакините изравниха от дузпа!

Вижте как се разви срещата в Кипър

Чудесна атака между Вандерсон и Натанаел завърши с остро центриране по земя към Лукоки, който от точката на дузпата прати топката в мрежата - 1:0 за Лудогорец!

В ответната атака домакините можеха да изравнят, но Тричковски не успя да преодолее Ренан, останал очи в очи с бразилския вратар след грешка на Антон Недялков.

За няколко минути Лудогорец пропусна да поведе с 2:0 и рано да затвори мача в своя полза!

Първо Клаудиу Кешеру бе намерен сам отляво в наказателното поле, но ударът му премина до гредата, а и румънецът можеше да комбинира с непокрития на далечната греда Вандерсон.

Малко след това положение Козмин Моци удари гредата при центриране от корнер!

Постепенно кипърците погледнаха малко по-смело в предни позиции, разчитайки на изсипани топки пред вратата на Ренан.

При един такъв момент Моци не успя да изчисти добре, а Ренан събори Тричковски в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, реализирана от Хорхе Ларена - 1:1!

Антони Здравков: Ако бяхме вкарали втори гол, щяхме да бием с лекота!

"Шансовете ни са минимални", заяви треньорът на Лудогорец

Попадението донесе допълнително спокойствие сред редиците на домакините, докато играчите на Лудогорец незнайно защо отстъпиха инициативата на противника и до края на полувремето стигнаха само до един удар на Лукоки, минал над гредата.

След почивката срещата започна с натиск на домакините, а като цяло те бяха отборът, който сътвори по-интересните ситуации през втората част.

Хевел бе близо до пълен обрат след малко повече от 50 минути игра, но негов удар от дъгата пред наказателното поле профуча до гредата.

Малко по-късно Тричковски не успя да се възползва от разбъркване в наказателното поле и с глава стреля в аут. Времето течеше, а въпреки опита на Лудогорец да пренесе събитията в половината на съперника, разградчани не можеха да установят контрола върху топката.

Нещо повече - Тете можеше да вкара много красиво попадение от въздуха, но ударът му профуча до гредата!

И така, повече голове до края на мача не паднаха, метафорично казано и двата отбора се самоубиха с този хикс, а шансовете и на българския шампион, и на кипърците за продължаване към елиминациите са, меко казано, илюзорни.

Светослав Дяков: Яд ме е, шансовете ни намаляха драстично!

"Вместо да вкараме втори гол, получихме попадение", заяви капитанът на Лудогорец