ЦСКА подпечата и на практика участието си в третия предварителен кръг на Лига Европа. "Червените" сложиха край на негативна серия, с давност от 8 години, след като най-сетне спечелиха свое гостуване в Лига Европа. Селекцията на Нестор ел Маестро демонстрира голяма класа и на реванша срещу Адмира Вакер, побеждавайки австрийския си опонент с 3:1

В герой за тима отново се превърна новият бразилски нападател Мауридеш, който блесна с две попадения. В 14-ата минута той бе на точната позиция след удар в гредата на Кирил Десподов, а през втората част Животното наказа груба грешка на съперниковия капитан. Крайното 3:1 пък бе фиксирано от Жоржиньо, който се възползва максимално от една добра асистенция на Едвин Джеси.

Адмира Вакер - ЦСКА 1:3 (Развой на срещата по минути)

"Червените" безкомпромисни и на реванша

Успехът на столичани можеше да бъде и по-изразителен, ако изгодни положения не бяха пропилели Тиаго и капитанът Рубен Пинто.

Така с общ резултат 6:1, "армейците" вече са в трепетно очакване на големите мачове срещу датския ФК Копенхаген. Първият двубой е след седмица в София, като има вариант той да се играе и на националния стадион "Васил Левски". Реваншът пък е насрочен за 16 август.

ЦСКА влезе в този двубой доста отпуснато и можеше горчиво да си изпати още във втората минута. Стивън Перейра допусна груба грешка при изнасянето на топката, което спомогна за бърза контраатака на Адмира. Всичко това позволи на Синан Бакъш да се озове в опасна близост до голлинията на "армейците", но за радост на българския представител, попадение нямаше.

Позитивното начало за австрийците продължи да бъде водещото събитие в този мач. Доста активни с включванията си по крилата бяха Марин Яколиш и Патрик Шмид, които обаче така и не успяха да сътворят желаната от тях асистенция. Работа за Витаутас Черниаускас пък имаше в 7-ата минута, след като литовецът трябваше да се намесва при удар от над 20 метра.

Снимка 371611

Източник: Twitter

ЦСКА опита да излезе от временното си неразположение с добра акция в 10-ата минута. Всичко завърши след удар на Мауридеш с глава, който не намери очертанията на вражеската врата.

Амбицираните домакини паднаха в "червения" капан, когато минутите от този евромач бяха точно 14. Селекцията на Нестор ел Маестро организира светкавична контраатака, при която Жоржиньо пусна пас в перспектива за Кирил Десподов. Българският национал надбяга с лекота персоналния си пазач и остана сам срещу Кутен. Изстрелът му по земя намери страничната греда, но на точното мястото бе Мауридеш, който без напрежение отбеляза един от най-лесните голове в своята кариера.

ЦСКА можеше да удвои своята преднина в 31-ата минута, когато шанс да шутира отдалеч получи Рубен Пинто. Капитанът на гостите затрудни максимално вратаря Кутен, който макар и доста несигурно, отби в корнер.

И точно, когато на стадиона в Мария Езнерсдорф изглеждаше, че Адмира има лек контрол над срещата, българският гранд отново можеше да ги накаже с попадение. Мауридеш отигра центрирана към него топка на далечната греда, пробвайки да я предостави за връхлитащия Тиаго. Португалецът закъсня с части от секундата и пропусна да запише името си сред голмайсторите.

Снимка 371620

Източник: cska.bg

"Армейците" започнаха с една идея по-дефанзивно втората част, след като треньорът им реши да извади Кирил Десподов. На негово място пък се появи младият опорен халф - Валентин Антов.

Рубен Пинто: Като едно семейство сме, няма какво да губим срещу Копенхаген

"Удоволствие е да бъдеш капитан на ЦСКА"

Крилото на ЦСКА- Жоржиньо не спираше да тормози отбраната на Адмира. Юношата на Манчестър Сити загатна за качествата си и в 51-ата минута, след като негово центриране намери Тиаго. Плеймейкърът обаче не бе акуратен в сюблимния момент.

Феновете на ЦСКА бяха многобройни и гласовите в Австрия.

Източник: topsport.bg

Прошка за австрийците обаче нямаше в 53-ата минута, когато ЦСКА най-сетне удвои своята преднина. Всичко това се случи, след като капитанът на Адмира - Стефан Цвиершиц така върна топката към своя вратар, че тя попадна в краката на Мауридеш. Бразилецът не загуби време, елегантно преодоля Кутен и за кеф на "армейската" публика покачи до 0:2!

Радостта на нашия тим обаче не продължи повече от 120 секунди, след като австрийците върнаха един гол чрез най-добрия си играч Синан Бакъш. Нападателят получи достатъчно време да си нагласи топката от Чорбаджийски и Бикел, след което матира Черниаускас с удар по земята.

Очакващи последния съдийски сигнал, играчите на ЦСКА допускаха и леки неточности в своята отбрана. При една такава в 70-ата минута, Стивън Перейра можеше да си отбележи и автогол, ако не бе навременната намеса на Витаутас Черниаускас.

И за да бъдат още зарадвани хилядите "армейски" фенове на "Бундесщадион Зюдщад - Мария Езнерсдор", ЦСКА достигна и до трети гол в мрежата на Адмира. Голямата работа тук свърши появилият се като резерва Едвин Джеси. Ганаецът навлезе остро в полето на австрийците, след което промуши топката до Жоржиньо, който с елегантно завъртане оформи крайното 3:1!

Така ЦСКА заслужено се добра до третия квалификационен кръг на Лига Европа. Там на 99,9% съперник ще им бъде датският хегемон ФК Копенхаген. Първата среща между двата тима е точно след седмица, когато домакин ще бъде "червеният" клуб. Реваншът е на 16 август.