90′
Турнир: Лига Европа Стадион: "Бундесщадион Зюдщад - Мария Езнерсдорф" Зрители: 2144
90′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА спечели гостуването си на Адмира Вакер с 3:1 и продължава напред в Лига Европа

ЦСКА показа класа и в Австрия, "червените" продължават напред в Лига Европа!

Мауридеш се развихри, а "армейците" пак вкараха три гола на Адмира Вакер

81′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! ЖОРЖИНЬО!! 3:1!! И за да бъдат още зарадвани хилядите "армейски" фенове на "Бундесщадион Зюдщад - Мария Езнерсдор", ЦСКА достигна и до трети гол в мрежата на Адмира. Голямата работа тук свърши появилият се като резерва Едвин Джеси. Ганаецът навлезе остро в полето на австрийците, след което промуши топката до Жоржиньо, който с елегантно завъртане покачи до 3:1!

80′
76′

Нестор ел Маестро прибягва до своята последна рокада. В игра влиза Александър Дюлгеров вместо Борис Секулич.

73′

Едвин Джеси ще задържи автора на две попадения тази вечер Мауридеш.

71′

Още една промяна в състава на австрийците. В игра се появява Кадлец, напуска Щаркъл.

70′

ПЕРЕЙРА С "ШАНС" ДА СИ ВКАРА АВТОГОЛ! Очакващи последния съдийски сигнал, играчите на ЦСКА допускаха и леки неточности в своята отбрана. При една такава в 70-ата минута, Стивън Перейра можеше да си отбележи и автогол, ако не бе навременната намеса на Витаутас Черниаускас.

68′

Жълт картон за Патрик Шмид, който задържа непозволено Жанио Бикел.

55′

ГОЛ ЗА АДМИРА ВАКЕР!! 1:2!! СИНАН БАКЪШ! Радостта на нашия тим обаче не продължи повече от 120 секунди, след като австрийците върнаха един гол чрез най-добрия си играч Синан Бакъш. Нападателят получи достатъчно време да си нагласи топката от Чорбаджийски и Бикел, след което матира Черниаускас с удар по земята.

53′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 0:2!! МАУРИДЕШ! Прошка за австрийците обаче нямаше в 53-ата минута, когато ЦСКА най-сетне удвои своята преднина. Всичко това се случи, след като капитанът на Адмира - Стефан Цвиершиц така върна топката към своя вратар, че тя попадна в краката на Мауридеш. Бразилецът не загуби време, елегантно преодоля Кутен и за кеф на "армейската" публика покачи до 0:2!

51′

ТИАГО!! Крилото на ЦСКА- Жоржиньо не спираше да тормози отбраната на Адмира. Юношата на Манчестър Сити загатна за качествата си и в 51-ата минута, след като негово центриране намери Тиаго. Плеймейкърът обаче не бе акуратен в сюблимния момент.

47′

Промяна в отбраната на Адмира. Бьорн Тьолке ще замени Еманюел Айву.

46′

"Армейците" започнаха с една идея по-дефанзивно втората част, след като треньорът им реши да извади Кирил Десподов. На негово място пък се появи младият опорен халф - Валентин Антов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Жълт картон и за хърватина Марин Яколиш.

39′

ШАНС ЗА ЦСКА!! И точно, когато на стадиона в Мария Езнерсдорф изглеждаше, че Адмира има лек контрол над срещата, българският гранд отново можеше да ги накаже с попадение. Мауридеш отигра центрирана към него топка на далечната греда, пробвайки да я предостави за връхлитащия Тиаго. Португалецът закъсня с части от секундата и пропусна да запише името си сред голмайсторите.

33′

Повторение на ситуацията от преди няколко минути. Този път шутът на Пинто попада в ръцете на съперниковия страж.

31′

ПИНТО! ЦСКА можеше да удвои своята преднина в 31-ата минута, когато шанс да шутира отдалеч получи Рубен Пинто. Капитанът на гостите затрудни максимално вратаря Кутен, който макар и доста несигурно, отби в корнер.

30′

Божидар Чорбаджийски трябваше да респектира с изявите си в 29-ата минута, когато в точния момент протегна крак, за да парира един изстрел на Синан Бакъш.

25′

ЦСКА може да сложи край на едно 8-годишно чакане. Тогава "армейците" за последно спечелиха свое гостуване в евротурнирите, което отново бе срещу австрийски тим - Рапид (Виена).

23′

С оглед падналото попадение, интригата и интензитетът на двубоя от Лига Европа е под критичния минимум.

17′

Официално предупреждение за Еманюел Айву, който игра непозволено с ръка.

14′

ГОООООЛ ЗА ЦСКА!!! 0:1!! МАУРИДЕШ!! Амбицираните домакини паднаха в "червения" капан, когато минутите от този евромач бяха точно 14. Селекцията на Нестор ел Маестро организира светкавична контраатака, при която Жоржиньо пусна пас в перспектива за Кирил Десподов. Българският национал надбяга с лекота персоналния си пазач и остана сам срещу Кутен. Изстрелът му по земя намери страничната греда, но на точното мястото бе Мауридеш, който без напрежение отбеляза един от най-лесните голове в своята кариера.

10′

ЦСКА опита да излезе от временното си неразположение с добра атака в 10-ата минута. Всичко завърши след удар на Мауридеш с глава, който не намери очертанията на вражеската врата.

7′

Позитивното начало за австрийците продължи да бъде водещото събитие в този мач. Доста активни с включванията си по крилата бяха Марин Яколиш и Патрик Шмид, които обаче така и не успяха да сътворят желаната от тях асистенция. Работа за Витаутас Черниаускас пък имаше в 7-ата минута, след като литовецът трябваше да се намесва при удар от над 20 метра.

3′

ЛОШО! ЦСКА влезе в този двубой доста отпуснато и можеше горчиво да си изпати още във втората минута. Стивън Перейра допусна груба грешка при изнасянето на топката, което спомогна за бърза контраатака на Адмира. Всичко това позволи на Синан Бакъш да се озове в опасна близост до голлинията на "армейците", но за радост на българския представител, попадение нямаше.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Главен съдия на мача е Пол ван Боекел, с помощници Дави Госенс и Бас ван Донген. Четвърти арбитър е Йероен Маншот.