ЦСКА се измъчи, но все пак успя да отстрани малтийския дебютат Сиренс в първия предварителен кръг на Лига Европа. "Червените" се наложиха с 2:1 над своя опонент на "Армията".

Гостите поведоха в 69-ата минута чрез Максуел, който в началото на второто полувреме пропусна дузпа. Пет минути по-късно Ахмед Ахмедов изравни, а в добавеното време на мача Али Соу донесе ценния успех на своя отбор.

Снимка 493865

Възпитаниците на Стамен Белчев обаче изиграха меко казано слаб мач и можеше да се сбогуват с мечтите си за пробив в Лига Европа още след първата си европейска среща.

ЦСКА - Сиренс 2:1

Съперникът е дебютант на международната сцена

Гостите започнаха по-добре срещата и можеше да открият резултата още във 2-ата минута. Тогава Максуел проби през центъра на защитата на "червените" и нанесе силен удар, който Бусато изби.

Снимка 493866

В 7-ата минута Сиренс застраши отново вратата на ЦСКА. Това стана след центриране от корнер и разбъркване. При него Мазику опита да изчисти опасно подаване към играч на малтийците, намиращ се на празна врата, но така го направи, че топката "кацна" върху напречната греда.

Домакините организираха първата си добра атака в 23-ата минута. Тогава Соу получи топката с гръб към вратата, обърна се и нанесе силен удар, който Касар изби. Малко след това удар на Енрике профуча покрай вратата.

Снимка 493868

До края на полувремето червените наложиха доминация и отправиха два изстрела от средна дистанция чрез Белтраме и Кери, но те не намериха целта.

Сиренс получи право да изпълни дузпа в 47-ата минута. Тогава Максуел се справи с Антов и нахлу в наказателното поле. Там Матей протегна крак и първо игра с топката, след което препъна бразилеца. Главният рефер посочи бялата точка, въпреки че наказателният удар бе спорен. Потърпевшият застана зад топката, но Бусато спаси.

Снимка 493869

В 57-ата минута Доморо стреля от двайсетина метра, но над вратата. Само 120 секунди по-късно Соу получи подаване от Гълъбов, пребори се отлично с Рафаел, но от няколко метра стреля над вратата.

В 69-ата минута Сиренс поведе. Малтийците организираха многоходова атака. Топката стигна до Максуел пред наказателното поле. Бразилецът отправи силен удар, топката рикошира в Юга и влезе във вратата за 0:1.

Снимка 493870

ЦСКА реагира мигновено. Пет минути по-късно "червените" изравниха. Тогава Санкаре се включи в атака отляво и центрира в наказателното поле, където резервата Ахмедов от воле вкара за 1:1.

В първата минута на продължението ЦСКА стигна до победен гол. Йомов намери Соу в наказателното поле. Нападателят се освободи от защитник и опита подаване, но Касар игра с топката и я прати във вратата си за крайното 2:1.