90+4′
Турнир: Лига Европа Стадион: Национален стадион "Васил Левски", София Зрители: 19959
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА загуби от ФК Копенхаген с 1:2 в двубой от Лига Европа

Груби грешки провалиха ЦСКА срещу безкомпромисните датчани от ФК Копенхаген

"Армейците" допуснаха пълен обрат и загубиха с 1:2 пред 20 000 души на националния стадион

90′

Официално предупреждение за Жанио Бикел.

78′

Младият Валентин Антов ще замени Кирил Десподов

77′

Ян Грегуш ще замени Расмус Фалк, като това е последната смяна на гостите в този мач.

Снимка 372625

76′

Жълт картон за Рубен Пинто, който не е доволен от решението на съдията.

Снимка 372636

74′

ГООЛ ЗА КОПЕНХАГЕН!! 1:2!! ДУЗПА-КЕНАН КОДРО! Горчивината в редиците на ЦСКА бе още по-голяма, тъй като в 74-ата минута "червените" допуснаха пълен обрат. Всичко започна от хубавия пробив на Николай Бойлесен, който навлезе в полето на нашия тим, след което падна при настъпване от страна на Кирил Десподов. Главният съдия от Белгия посочи бялата точка, а с отговорната задача се нагърби Кенан Кодро. Макар и изпълнението му да беше потресаващо слабо, топката мина под плонжа на Черниаускас за 1:2!

64′

ГОООЛ ЗА КОПЕНХАГЕН! ДЕНИС ВАВРО!! 1:1!! За съжаление, отбраната на ЦСКА се пропука в 64-ата минута, когато резултатът беше изравнен. "Армейците" бяха сюрпризирани от централния защитник на костите - Денис Вавро, който се бе включил в атака и с бомбеш удар от над 20 метра, прати топката в горния десен ъгъл на безпомощния Черниаускас. Словакът доста бурно изрази своята радост пред "червените" фенове, което видимо вдигна напрежението на "Васил Левски".

62′

Стале Солбакен предприема още една смяна. Николай Томсен бива заменен от Роберт Сков.

57′

С помощта на късмета, Копенхаген без малко не порази "армейската" врата. В 57-ата минута Петер Анкерсен отправи нещо средно между удар и подаване, което се отклони в крака на Лясков, но намери мрежата от нейната външна част.

Снимка 372635

53′

Официално предупреждение за Ангел Лясков, който наруши правилата срещу Виктор Фишер.

49′

ЧЕРНИАУСКАС!! Втората част очаквано започна с натиск на Копенхаген, който бе белязан от тежък изстрел на Бойлесен. На мястото си все пак беше Витаутас Черниаускас, който изби коженото кълбо в корнер.

47′

Жоржиньо пробва да организира бърза контраатака за ЦСКА, но опитът му за извеждащ пас към Десподов намери лицето на Вавро.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

КОДРО! Численото неравенство веднага дари ФК Копенхаген с необходимата им игрова преднина. Датчаните можеха да стигнат до търсеното попадение малко преди паузата, след като Кенан Кодро се оказа сам в малкото вратарско поле. Изстрелът му с глава обаче мина малко над горната греда.

44′

Принудителните смени в турнирния мач сякаш нямаха край, като такава се наложи да прави и наставникът на гостите. Новото попълнение Андреас Бйеланд получи болка в задната част на бедрото и бе заменен от Вавро.

43′

Случилото се принуди Ел Маестро да прибягва за втори път до смяна, още преди да е чул съдийския сигнал за край на полувремето. Големият губещ от картона на Божидар бе Тиаго Родригез, който трябваше да отстъпи мястото си на Александър Дюлгеров.

40′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Пет минути преди почивката, домакините от ЦСКА останаха с човек по-малко. Централният бранител на "армейците" Божидар Чорбаджийски бе подлъган в играта на нерви от Даме Н'Дойе, след като действа непозволено и го стопира с удар в лицето. Ситуацията бе видяна добре от главния съдия, който не се поколеба да изгони талантливия юноша на "червените". Нещо, което естествено не се хареса на множеството цесекари по трибуните.

Снимка 372629

36′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голям проблем застигна Нестор ел Маестро в 36-ата минута, когато му се наложи да прибягва до осъществяването на принудителна смяна. Едвин Джеси се контузи в опита си да отиграе технично една топка, поради което трябваше да отстъпи мястото си на Жоржиньо.

Снимка 372631

34′

Жълт картон за Расмус Фалк, който спря непозволено Кирил Десподов.

33′

ФИШЕР!! Звездата на датският хегемон Виктор Фишер напомни за себе си с плътен шут от средна дистанция, който премина на сантиметри от страничната греда на Черниаускас.

32′

ОПАСНО!! Отбраната на ЦСКА не се ориентира добре при нова акция на ФК Копенхаген в 32-ата минута. Серия от бързи подавания между Фишер и Фалк, завърши с успоредно подаване на последния, което така и не достигна до Кенан Кодро, но създаде мигове на сериозна паника в разбирателството между Чорбаджийски и Секулич.

26′

Въпреки тежкия период на натиск, ЦСКА отново намери пролука, чрез която да застраши сериозно опонентите си. Стивън Перейра се оказа добре позициониран след корнер, ала ударът му с глава не бе натоварен с нужната акуратност.

25′

Тежки мигове за ЦСКА. ФК Копенхаген се задържа все по-често в половината на "армейците".

20′

ГРЕДА ЗА КОПЕНГАХЕН! Притеснени от развоя на турнирната битка, гостите от Дания усилиха своя устрем в атака. Това стигна за едно добро положение пред голямата им звезда Даме Н'Дойе в 20-ата минута. Африканецът бе оставен непокрит,след като се измъкна от Жанио Бикел. Последва плътен негов шут, който за щастие на ЦСКА срещна сглобката на Черниаускас и излезе в аут.

16′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! МАУРИДЕШ!!! 1:0!! Напълно логично, стихийният натиск на ЦСКА даде ефект и в 16-ата минута дива еуфория обзе центъра на София! Кирил Десподов тръгна на скорост, след което пусна идеален разсичащ пас между двамата централни защитници на Копенхаген. Цялата ситуация позволи на Мауридеш да излезе сам срещу Йесе Йоронен и макар коженото кълбо да му избяга малко встрани, бразилският голаджия матира финландеца за 1:0!

14′

"АРМЕЙСКИ" ЩУРМ!!! За кеф на "червените" фенове, селекцията на Нестор ел Маестро бе на косъм от това да открие резултата. Кирил Десподов смени фланговете и навлезе мощно в полето на съперника. Последва негов изстрел от малък ъгъл, който бе блокиран от Папаянополус. Отбитата топка можеше да бъде засечена от воле, но с този си свой стремеж не сполучи Едвин Джеси. Все пак атаката на домакините продължи, като Тиаго Родригес отправи плътен диагонален шут, който майсторски бе спасен от Йоронен.

Снимка 372632

10′

Спорно решение на белгийския главен съдия, който спря подаване към непокрития Десподов, смятайки че родният национал е в положение на засада.

5′

Скандинавците опитаха да напомнят за себе си с последователно изпълнени статични положения. И при двете от тях на висота беше Витаутас Черниаускас.

3′

СИЛНО НАЧАЛО НА "ЧЕРВЕНИТЕ"! Подкрепяни от близо 20 000 свои привърженици на националния стадион, футболистите на ЦСКА опитаха да осъществят своеобразен домакински натиск. Първото доказателство за това бе едно центриране на Кирил Десподов, което внесе напрежение в отбраната на Копенхаген, но така и не достигна до дебнещия Мауридеш. В 4-ата минута пък Тиаго поде бърза "червена" контра, но решителният му пас към колегата в атака не сполучи.

Снимка 372624

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Отлична атмосфера на националния стадион "Васил Левски".